Zavrieť

Porady

Lacnejsi maloobchod ako velkoobchod

Dobry den,

chcem sa spytat ako je mozne, ze niektore velkoobchody maju drahsie nakupne ceny tovarov ako bezne maloobchodne eshopy? Nerozumiem potom ako je mozne tvorit zisk v takychto pripadoch...Chcel som odoberat tovar od velkoobchodnikov ale s uzasom som zistil ze bezne eshopy na internete ho ponukaju lacnejsie. Jedna sa o rozne druhy tovarov.

Diky za dotazy,

Motor123
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Motor123 je offline (nepripojený) Motor123

    Motor123
    slabe vysvetlenie, ked kupim nieco z velkoskladu za 20€ a vidim ze na viacerych eshopoch to predavaju po 15€ tak ako je toto mozne? Tak s akou marzou mozem ja ratat ked v cenach im nemozem konkurovat a kvazi je to pod cenu velkoskladu??

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Netrapil by som sa s tým, že cez e-shopy je tovar lacnejší,

    stale tu zostane veľká skupina zákazníkov , čo bude kupovať v "kamenných" obchodoch aj 30 rokov
    potom ako dočítaš tento príspevok

    Skor by som riešil marketing "kamenného" obchodu aby bol umiestnený na mieste,kde sa takíto konzervatívne
    zmýšľajuci zákazníci najviac vyskytujú, a aby mal tento obchod čím menej konkurencie.

    Motor123 je offline (nepripojený) Motor123

    Motor123
    vsetko co som pisal sa tyka vyslovene internetoveho predaja. Pokial by sa jednalo o kamenny obchod tak by strategia mozno fungovala.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Motor123 Pozri príspevok
    slabe vysvetlenie, ked kupim nieco z velkoskladu za 20€ a vidim ze na viacerych eshopoch to predavaju po 15€ tak ako je toto mozne? Tak s akou marzou mozem ja ratat ked v cenach im nemozem konkurovat a kvazi je to pod cenu velkoskladu??
    potrebuješ vysvetliť základy nákladov a marží? veľkosklad kúpi za 10 EUR, keďže má náklady na sklady, logistiku, personál + marža, predáva za 20 EUR. Eshop kúpi za 10 EUR, nekupuje na sklad, nemá zamestnancov, predáva za 15 EUR aj s maržou

    Motor123 je offline (nepripojený) Motor123

    Motor123
    to by bolo dost jednoduche, velkosklad kupi za 10 lebo kupi vo velkom, ma sklad atd. Eshop kupi jeden pripadne nema ziadne skladove zasoby nemoze kupit za 10 kupi za 20 takze nemoze predat lacnejsie ako velkosklad. Ved od toho je velkosklad velkoskladom ze kupuje vo velkom a tym padom by mal mat nizsie ceny ako eshop ktory nema zasoby alebo predava dropshippom nie?

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Motor123 Pozri príspevok
    to by bolo dost jednoduche, velkosklad kupi za 10 lebo kupi vo velkom, ma sklad atd. Eshop kupi jeden pripadne nema ziadne skladove zasoby nemoze kupit za 10 kupi za 20 takze nemoze predat lacnejsie ako velkosklad. Ved od toho je velkosklad velkoskladom ze kupuje vo velkom a tym padom by mal mat nizsie ceny ako eshop ktory nema zasoby alebo predava dropshippom nie?
    business nie je taký jednoduchý, neplatí to všade a pri všetkom. Nevidím problém v konkurečnom prostredí a že niektoré eshopy sú lacnejšie ako veľkosklady.

    nezabudni na DPH, väčšina eshopov nie sú platcami a veľkosklady áno

    knight je offline (nepripojený) knight

    knight
    Motor123 Pozri príspevok
    to by bolo dost jednoduche, velkosklad kupi za 10 lebo kupi vo velkom, ma sklad atd. Eshop kupi jeden pripadne nema ziadne skladove zasoby nemoze kupit za 10 kupi za 20 takze nemoze predat lacnejsie ako velkosklad. Ved od toho je velkosklad velkoskladom ze kupuje vo velkom a tym padom by mal mat nizsie ceny ako eshop ktory nema zasoby alebo predava dropshippom nie?
    Skôr si natrafil na nesprávny veľkosklad, tiež som sa stretol že VO ceny boli vyššie ako MO ceny niektorých e-shopov. Skús teda osloviť ten e-shop, čo to má lacnejšie, či ti to nebudú predávať veľkoobchodne. Záleží ale aj od druhu tovaru, napr. taká elektronika sa predáva v niekedy s 0,5 - 1 % maržou..

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    Napr. u IT je to bežná prax, že maloobchodný predajcovia majú lepšie ceny ako veľkosklady. Ale ! V tejto oblasti robia veľkosklady systémom, kto berie viac ma lepšiu cenu. Ale marže samozrejme minimálne.

    miro2111 je offline (nepripojený) miro2111

    miro2111
    Tiež by som to rád vedel. Ako je možné že napr. mobilný telefon stojí vo velkosklade 350 € aj s DPH ( velkoobchodná cena ) a minimálne 3-4 eshopy ho predávaju za 320 € aj s DPH. Tomu nerozumiem.. Vari ich kradnú?????? Alebo odrbávaju ????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.