Zavrieť

Porady

Javor bloodgood - vysychanie listov

Dobrý deň,
potrebujem poradiť pri pestovaní Javora dlaňovitolistého.
Pred asi 1 mesiacom som kúpila cez internetový obchod rastlinky javor - bloodgood. Mala som ho v črepníku asi týždeň a po týždni som presadila do väčšieho črepníka,s prídavkom nového substrátu /substrát kúpený v tescu neviem presne aké mal zloženie/ v domnení, že sa mu tam bude dariť ešte lepšie pokiaľ mu nenájdem vhodné miesto na presadenie do mojej okr. záhradky. Ale asi po 2 týždňoch sa na lístkoch začali vytvárať suché miesta,na niektorých na okraji,na iných v strede alebo aj aj. Polievala som ho dostatočne problém by v polievaní nemal byť,. Hneď ako som si to všimla som ho presadila do zeminy, ktorú sum s manželom doniesla z lesa /vydolovanú spod ihličnatého stromu/. Posledné 2 lístky, ktoré boli ešte zdravé aj napriek tomu začali vykazovať hnednutie na okrajoch lístkov. Prosím poraďte ak sa dá zachrániť postrekom prípadne niečim iným. Ďakujem všetkým za odpovede.
P110612_18.040001[1].jpg  
P110612_18.040002%20(450x600)_0[1].jpg  
P110612_18.050001%20(450x600).thumbnail[1].jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

    jurkomts
    To bude od polievania, kvapka vody a ostré slnko pri červenolistých javoroch je zlá kombinácia.

    vemak je offline (nepripojený) vemak

    vemak
    ako píše jurkomots, nezalievať listy cez deň keď páli slnko, rosiť skoro ráno resp. večer. No ako sa mi zdá je na priamom slnku, z červenolistých to znesie len schaina (teda čo ja poznám),ostatné budú len vegetovať.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Máme takýto javor v záhrade už pár rokov, no doteraz, až na menší úraz, ktorý mu nedopatrením spôsobil manžel, fungoval v poriadku. Asi pred mesiacom som si všimla, že jedna vetvička má zoschnuté listy. Tento víkend už mal všetky listy vyschnuté, vošky som si na ňom nevšimla a po minulé roky sa mi to nikdy nestalo. Slnko má tak od obeda do večera. Vetvičky sú zatiaľ živé, prežije mi do jari?

    Javor bloodgood - vysychanie listov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.