Zavrieť

Porady

excel formát ovládacieho prvku rozevírací seznam

Zdravim, Pouzivam excel 2003 a potreboval by so vyrieist nasledovny problem.
Mam v harku ovladacie pole - rozeviraci seznam, kde sa zobrazuje zoznam miest z druheho listu.
Prvy problem je, ze sa mi zda text v tom zozname maly na to aby sa dal pohodlne precitat- je nejaka moznost ho zvacsit? mam defaultne zobrazenie listu na 75 % a vsetky ostatne texty su pekne citatelne, az na tento zoznam - ten je pekne vidiet iba pri 100% zobrazeni.
A druhy, vaznejsi problem, pocet hodnot, ktore sa mi zobrazuju do zoznamu je dost dlhy, a nezobrazuje sa mi cely. teda chybaju mi posledne polia. Na tie sa viem dostat tak, ze ked tam kliknem mysou a potiahnem, tak sa mi to posunie a az vtedy ich vidim.Ci je tam nejaka moznost pridat automaticky posuvnik alebo nieco podobne. Tabulku potrebujem poslat zakaznikom a vysvetlovat im to, ze to musia takto a takto je , hmmm....nemozne.
Za kazdu radu vopred dakujem
Naposledy upravil Dav : 21.06.12 at 09:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Na túto tému tu bolo už viacero príspevkov napr. tu:
    http://www.porada.sk/t191829-excel-a...ebo-listu.html

    Podstatné však je, aký typ Zoznamu (ComboBox) je použitý
    Ak je to typ ActiveX (viď link vyššie), stačí nastaviť pre ComboBox typ a veľkosť fontu.
    Viď obrázky.

    Palo
    ActiveX_Combo_Font.jpg  
    ActiveX_Combo_Vlastnosti.jpg  
    1/1

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Pidgey Pozri príspevok
    ...ja som pouzival nie combobox,ale ten druhy typ.
    Tu pri comboboxe mi nie je uplne jasne ako tam automaticky dostanem ten zoznam...
    Typ ComboBox (= Roztvárací zoznam) sú oba, ten druhý je typu ActiveX (alebo OLE object).
    OLE objekty majú viac voliteľných (programovateľných) vlastností.

    V tomto prípade stačí zadať odkaz na zdroj dát do vlastnosti ListFillRange. Viď obr.
    P.
    ActiveX_Combo_Data.png  
    Pidgey NAozaj mockrat dakujem, presne toto som potreboval docielit. este som tam pouzil LinkedCell na dalsie spracovanie. Vdaka

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    no, na druhu otazku som najsiel jednoducho odpoved, stacilo nastavit mensi pocet riadkov na zobrazovanie, ako je pocet riadkov v zoznamovej casti a posuvnik sa pridal automaticky. Tak uz iba ta velkost zobrazovania, ale to ako som pisal je mensi problem.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Dakujem za info. S tymito vecami robim skor nahodne. ja som pouzival nie combobox,ale ten druhy typ.
    Tu pri comboboxe mi nie je uplne jasne ako tam automaticky dostanem ten zoznam. Uz som si nasiel, ze si musim vyznacit dany zoznam v excely a nazvat ho. a potom cez VB ho nejako zadefinovat do comboboxu. Skusim sa s tym pohrat, a snad s ami to nejako podari. Vdaka za radu

    excel formát ovládacieho prvku rozevírací seznam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.