Zavrieť

Porady

podpísané vyhlásenie o uplatnení nezd.ČZD

ahoj,kto poradí tento krát
chcem sa spýtať ,do akého termínu má byť podpísaná žiadosť zamestnanca o roč.zúčtovanie preddavkov na daň .A ak mám zamestnanú cudzinku , ktorá nemá nárok na uplatnenie Nezdaň.ČZD a nemá podpísané vyhlásenie, že si to neuplatňuje a ani žiadosť o roč.zúčtovanie mám jej toto roč.zúčt.urobiť?resp. ja jej ho urobím ,ale mám jej dať podpísať to vyhlásenie a žiadosť ,lebo len na základe toho sa to roč.zúčtovanie má robiť?má min.mzdu a v minulom roku jej bývalá účtovníčka urobila roč.zúč. a vyšiel jej preplatok nejakých 200.- ale v jej zložke som nenašla podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť o r.z. na základe čoho to bolo vystavené.
tak by som chcela VEDIEŤ AKÝ JE SPRáVNY POSTUP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Tabitha
    ahoj,kto poradí tento krát
    chcem sa spýtať ,do akého termínu má byť podpísaná žiadosť zamestnanca o roč.zúčtovanie preddavkov na daň .A ak mám zamestnanú cudzinku , ktorá nemá nárok na uplatnenie Nezdaň.ČZD a nemá podpísané vyhlásenie, že si to neuplatňuje a ani žiadosť o roč.zúčtovanie mám jej toto roč.zúčt.urobiť?resp. ja jej ho urobím ,ale mám jej dať podpísať to vyhlásenie a žiadosť ,lebo len na základe toho sa to roč.zúčtovanie má robiť?má min.mzdu a v minulom roku jej bývalá účtovníčka urobila roč.zúč. a vyšiel jej preplatok nejakých 200.- ale v jej zložke som nenašla podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť o r.z. na základe čoho to bolo vystavené.
    tak by som chcela VEDIEŤ AKÝ JE SPRáVNY POSTUP

    žiadosť má byť podpísaná do dnešného dňa, teda do 15.2.2006!!
    prečo vlastne nemá NÁROK na nezdaň. čiastku?
    vyhlásenie musí byť podpísané do 31.1.2006.
    ja si myslím keď ešte stihneš do dnešného dňa jej dať podpísať žiadosť, môžeš jej spraviť RZD.
    keď si nenašla v jej zložke podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť, tak potom neviem na základe čoho tá bývala účtovníčka jej urobila RZD.
    ja by som to dala tak do poriadku, že by som jej buď zrazila ten preplatok, alebo / možno teraz ma ukameňujú/ by som jej dala podpísať so starým dátumom. /ale toto nech ostane len medzi nami/čštttt!!!!

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Barbara
    žiadosť má byť podpísaná do dnešného dňa, teda do 15.2.2006!!
    prečo vlastne nemá NÁROK na nezdaň. čiastku?
    vyhlásenie musí byť podpísané do 31.1.2006.
    ja si myslím keď ešte stihneš do dnešného dňa jej dať podpísať žiadosť, môžeš jej spraviť RZD.
    keď si nenašla v jej zložke podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť, tak potom neviem na základe čoho tá bývala účtovníčka jej urobila RZD.
    ja by som to dala tak do poriadku, že by som jej buď zrazila ten preplatok, alebo / možno teraz ma ukameňujú/ by som jej dala podpísať so starým dátumom. /ale toto nech ostane len medzi nami/čštttt!!!!
    Barbara, ak zamestnancovi vyšiel preplatok na dani, tak túto sumu musí dostať - nie zaplatiť.

    Tabitha - prosím zisti a uveď aj, či jej bol preplatok 200 sk vrátený .

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    liba2
    Barbara, ak zamestnancovi vyšiel preplatok na dani, tak túto sumu musí dostať - nie zaplatiť.

    Tabitha - prosím zisti a uveď aj, či jej bol preplatok 200 sk vrátený .


    Ja viem, lenže ona hovorila, že nenašla nato ani žiadosť ani podpísané vyhlásenie, preto som písala, že buď jej to treba zraziť,/ keď nemá žiadosť na základe toho/ alebo to dať do poriadku.
    Možno, že sú len tie veci zapatrošené niekde.

    asi som to napísala nerozumiteľne.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Barbara
    Ja viem, lenže ona hovorila, že nenašla nato ani žiadosť ani podpísané vyhlásenie, preto som písala, že buď jej to treba zraziť,/ keď nemá žiadosť na základe toho/ alebo to dať do poriadku.
    Možno, že sú len tie veci zapatrošené niekde.

    asi som to napísala nerozumiteľne.
    Barbara..treba sa naučiť si aj priznať chybu..Citujem: "že by som jej zrazila ten preplatok"!!!! Liba 2 reagovala správne

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ALDA
    Barbara..treba sa naučiť si aj priznať chybu..Citujem: "že by som jej zrazila ten preplatok"!!!! Liba 2 reagovala správne

    už som to odôvodnila, že prečo som napísala, že " zraziť" preplatok.
    Lebo keď je vrátený preplatok a nemám nato doklad, tak buď to zrazím, alebo to dám do poriadku.

    to je fakt, niekedy píšem fakt nerozumiteľne, ale to je tým, že chcem to napísať čo najrozumiteľnejšie, ale to má niekedy skôr opačný efekt.
    a potom to ľudia nechápu tak ako som to myslela ja.


    alebo to je tým, že som maďarka???????? no toto bude asi pravý dôvod!!!

    dúfam to nevadí nikomu

    Tabitha je offline (nepripojený) Tabitha

    Tabitha
    Barbara
    žiadosť má byť podpísaná do dnešného dňa, teda do 15.2.2006!!
    prečo vlastne nemá NÁROK na nezdaň. čiastku?
    vyhlásenie musí byť podpísané do 31.1.2006.
    ja si myslím keď ešte stihneš do dnešného dňa jej dať podpísať žiadosť, môžeš jej spraviť RZD.
    keď si nenašla v jej zložke podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť, tak potom neviem na základe čoho tá bývala účtovníčka jej urobila RZD.
    ja by som to dala tak do poriadku, že by som jej buď zrazila ten preplatok, alebo / možno teraz ma ukameňujú/ by som jej dala podpísať so starým dátumom. /ale toto nech ostane len medzi nami/čštttt!!!!
    tak somto urobila včera v noci som bola v práci a dala som tam včerajšie dátumy.Tej cudzinke to urobím dodatočne tie vyhlásenia aj žiadosť je to najjednoduchšia cesta... Nemá nárok práve preto že je cuzinka nemá tu trv.pobyt je dôchodkyňa a už som písala že sme jej neoprávnene /nevedomky/ robili úľavy na IP a PvN tak to teraz musím nejako urovnať ale to je len aby som lepšie vysvetlila.Jaj a ten preplatok neviem Určite ale tak si to pamätám ,ak ma pamäť neklame:psom s doma s chorými deťmi-dobrý adrenalín v práci roboty že ani neviem kde mám začať tak aspoň že tu riešim niečo.ďakujem

    podpísané vyhlásenie o uplatnení nezd.ČZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.