Zavrieť

Porady

Fiskalne pokladnice alebo staci domaci pc a uctovny program

Dobry vecer vazeny poradaci

Som tu novy a potrebujem vazne poradit.

Dal som sa na zivnost a planujem obchodovat s Vypoctovou a bielou technikou co je predaj tovaru + ponukat moje sluzby opravy pocitacov a chcel by som vediet ci som povinny mat fiskalnu pokladnicu alebo mi staci môj pocitac a uctovny program alfa nechcem spravit ziaden preslap v zakone tak radsej sa chcem spytat skusenych.

dakujem za vase skore odpovede.

Jakub
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    myshoKE je offline (nepripojený) myshoKE

    myshoKE
    Ak to chceš robiť bez pokladne, tak potrebuješ fiškálnu tlačiareň. Ak ju budeš kupovať novú, tak na tom oproti pokladni neušetríš.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    myshoKE Pozri príspevok
    Ak to chceš robiť bez pokladne, tak potrebuješ fiškálnu tlačiareň. Ak ju budeš kupovať novú, tak na tom oproti pokladni neušetríš.
    ...alebo nebudeš prijímať platby za tovar (ani zálohy) v hotovosti (vrátane úhrady faktúry za tovar).

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Kubo787 Pozri príspevok
    takze je nutna fiskalna laciaren? a treba ju nahlasit na danovom urade?
    ...nájdi si tu tému o ERP, alebo si pozri zákon....
    ... o tom to celé je, musí byť registrovaná, veď kto by Ti asi číslo dal....

    Kubo787 je offline (nepripojený) Kubo787

    Kubo787
    ok dakujem za odpoved este mam na srdci dve otazky zacnem prvou, keby nahodou prvy rok som mal zisk 0 € ako to mam vydokladovat robi sa to pomocou fiskalnej tlaciarne ci pokladnice a potom to zauctuje uctovnicka ? alebo ako to je

    dakujem

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...cez ERP sa vedú len PRÍJMY V HOTOVOSTI ZA PREDANÝ TOVAR ALEBO POSKYTNUTÉ SLUŽBY PODĽA PRÍLOHY V ZÁKONE....

    ...všetko ostatné si porieš s Tvojou účtovníčkou - aj toto by Ti ona mala povedať....

    Fiskalne pokladnice alebo staci domaci pc a uctovny program

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.