Zavrieť

Porady

RL FO-brigádnik

V roku 2004 sme podpísali dohodu o vyk.práce/DVP/20 hod:mes.s nezamestnaným na dobu neurčitú.Podala zaňho ešte býv.ekonómka RL FO začiatok poistenia dátum ako na DVP.on však v januári nepracoval dôvod: nepotrebovali sme ho a tak na výplat.páske je 0 a teraz neviem či mám podať RL FO o prerušení poistenia a ak áno aký dôvod vo vysvetlivkách na RL FO malo by to byť neplatené voľno ,ale myslím si že to sa týka len zamestnancov alebo aj brigádnikov?ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    V roku 2004 ešte nebola zavedená povinnosť prihlasovať dohodárov na soc.p., to bolo tuším až od apríla 2005. Vtedy som prihlasovala dohodárov, ktorí majú "rozpracované dohody". Ak v mesiaci nerobil, dávala som ho do hlásenia s nulou. Teraz, ak dohoda trvá, myslím, že to platí od novembra, už nie je treba dávať dohodárov s nulovou výplatou do výkazov. Prever si tieto skutočnosti, hlavne, aby si ho mala aktuálne zaregistrovaného, by ho nevychytil "vietor".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.