Zavrieť

Porady

Chýbajú peniaze pred výplatou...Potrebujem súrne radu.

DOMK DOMK

DOMK je offline (nepripojený) DOMK

Potrebujem súrne radu...dlho sme boli na PN a teraz nám to finančne nevychádza..potrebujem do utorka zohnať 200 € a nemám si ani od koho požičiaťSkúšala som aj debet ale keďže mam založeny nový účet tak sa o ešte nedá....prosím nemáte niekto skúsenosti akoby sa to dalo vyriešiť...je to len dočasne lebo o týžden mi príde výplata...ďakujem...
Naposledy upravil arizona : 20.02.14 at 18:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Máš niečo hodnotné? Založ!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DOMK DOMK

DOMK je offline (nepripojený) DOMK

nemám nič čo by som založila za 200 €(( ach jaj som zúfalá
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rodina, blízkí známi, priatelia? Nincsen?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nie je hanba priznať , že mi pred výplatou nedochádzajú peniaze .

Tato situacia sa dá riešiť 3-omi sposobmi :

-viacej zarábať
-menej miňať
-mať poruke uverové zdroje pre prípad potreby

Vo viacerých diskusiach všeobecne nadávajú ľudia na banky,že ako zdierajú na poplatkoch a na urokoch ap.

LENŽE ! Banka HODNOTÍ klienta a správa sa k nemu tak, ako sa on správa k banke a či POUŽÍVA svoje peniaze
alebo je pasivny k možnostiam používania svojich peńazí.
Mal som spolupracovníka,ktorý hned ako mu prišla výplata na účet VYBRAL 80% všetkých peňazí,
tak z takým klientom banka SPOLUPRACOVAŤ nebude a nepodrží ho v ťažkých chvíľach ked mu treba požičať.

Naopak ak je ÚCET AKTÍVNY to znamená ,že na učet pravidelne prichádzajú peniaze a tiež aj odchadzajú
z neho peniaze na rozné inkasá, trvalé príkazy,splátky ap. a tiež klient nejde do 0 ale nechá niečo na učte,
tak banka je ochotná spolupracovať z klientom a v ťažkých chvíľach ho založiť , či už prečerpaním účtu
alebo dá mu kreditnú kartu,alebo mu ponúkne úver.

Čiže dalo by sa zhrnuť do tejto vety : Ak dáš , dostaneš ; ak nedáš, nič Ti nedajú ,leba z Teba nemajú úžitok.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

DOMK Pozri príspevok
nemám nič čo by som založila za 200 €(( ach jaj som zúfalá
Je to dobrý trening do budúcnosti ocitnuť sa na takom dne .

Ja som zažil taký stav svojich financii,že som išiel do obchodu a kupil som si 1/2 chleba a z 1/2 chlebom som išiel
domov,lebo na viac som v peńaženke NEMAL...

Potom som zmenil svoje zmýšĺanie , dokázal som sa vymaniť zo stereotypu a začalo sa mi lepšie dariť.

A vtedy sa mi zmenili priority ohľadom toho ČO je v živote naozaj doležité !

Pochopil som,že rozhodne to nie sú značkové handry , učasť na roznych žurkach, či snaha navonok
druhych niečím OHÚRIŤ /parádny CAR, dovolenka v Karibiku a p./
1 0
DOMK DOMK

DOMK je offline (nepripojený) DOMK

Makám ako sa len dá..odkladám každu korunku a aj tak to nestačí..
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

Píšeš, že si zamestnaná. Tak prečo nepožiadaš svojho zamestnávateľa o zálohu na mzdu? To je predsa najčistejšie a najjednoduchšie riešenie.
0 0
DOMK DOMK

DOMK je offline (nepripojený) DOMK

da sa ale az ked vam tam pridu tri vyplaty...a ja kedze mam zalozeny novy ucet tak to nejde
0 0
DOMK DOMK

DOMK je offline (nepripojený) DOMK

tak to isto nie...zaplatit treba len musim nieco zatial vymysliet ...len neviem co
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a čo príspevok č.8?
záloha je úplne bežná vec - a týždeň pred výplatou nemôže byť problém.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

vybaviť odklad do výplaty?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

DOMK
tak to isto nie...zaplatit treba len musim nieco zatial vymysliet ...len neviem co
Nič nie je také zlé, aby to nebolo ešte horšie. Pokiaľ sa jedná o nejakú splátku (a nemáš dôrazne určené, dokedy), 1-2 dni meškania spoločnosti tolerujú (netýka sa to poisťovní!!!!) - oni totiž rátajú aj s možnosťou, že platba sa niekedy pozdrží na medziceste (deň voľna, št. sviatok - banky neprevádzajú, neprijímajú platby, alebo uzávierka miesto večer je už na poludnie).
Ak dostaneš výplatu napr. v Po - hneď "zacáluješ a je to v suchu - len nerobiť paniku (aj mne sa stávalo, že som zaplatil i 3-4 dni po splatnosti a neboli sankcie - platil som - teda snažil som sa - pravidelne, žiadne chýbajúce platby).


BTW: keď dochádzajú LÓVE - tak sa prechádza na krízový manažment - zaplatiť najdôležitejšie, potreby v obmedzenej miere, luxus je tabu.
0 0
DOMK DOMK

DOMK je offline (nepripojený) DOMK

dakujem krasne za rady!!!
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Indeed Pozri príspevok
Je to dobrý trening do budúcnosti ocitnuť sa na takom dne .
Ja som zažil taký stav svojich financii,že som išiel do obchodu a kupil som si 1/2 chleba a z 1/2 chlebom som išiel
domov,lebo na viac som v peńaženke NEMAL..
.
Potom som zmenil svoje zmýšĺanie , dokázal som sa vymaniť zo stereotypu a začalo sa mi lepšie dariť.
A vtedy sa mi zmenili priority ohľadom toho ČO je v živote naozaj doležité !
Mas pravdu, chudoba je najlepsi ucitel, ale len ked ma clovek otvorenu mysel a poucit sa chce. V podstate, lepsi ucitel neexistuje (preto su aj skutocni mnisi, co prahnu po poznani, chudobni ;-)
Tiez som zazil to obdobie, je poucne.
No, nemysli si, ze si z toho vonku do konca zivota. Tato kriza este nekonci, este len cloveka nauci... zivot je velky ucitel. Cochvila sa na dne ocitnu prakticky vsetci, a zivot ich nauci, ako velmi sa mylili, ked si mysleli, ze v zivote ide hlavne o peniaze.


Inak dnes si myslim, ze preziva vela ludi len tak tak a to su dost skromni... ziadne dovolenky v karibiku... normalne len najom, ucty a jedlo a aj tak ich chybaju peniaze.
To zase zarabajuci clovek nikdy nepochopi, dokym neprijde o pracu.
Medziluske vztahy byvaju zle, tam uz casto nehrozi ziadna podpora. Su to vacsinou manipulatori, paraziti, ktori kradnu cloveku energiu, vyuzivaju ho, obvinuju, a od takych ludi je lepsie byt co najdalej, a vymazat si co i len myslienku na nich, nieto este sa na nich viazat skrze pozicane peniaze.
Naposledy upravil lofr : 17.06.12 at 15:14
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

na toto http://www.google.sk/webhp?hl=sk&tab...w=1366&bih=643 si sa v banke pýtala?
0 0
mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
1. komu dlhujes?

ak a) spolocnost - poziadat o splatkovy kalendar resp. zistit aka je pokuta pri opozdeni, mozno zaplatis o mesiac o 20 eur viac a to sa da

b) ak sukromna osoba - je na to zmluva? ak nie netrap sa

2. pises ze - boli sme dlho PN - kto vy? kto teda ma dlh?

3.urcite NIE pozicky cez sms (22000% rpmn (to nieje preklep)) a podobne, NEPOZICIAVAJ SI a ak musis tak si ODLOZ VSETKY veci papiere co sa toho tyka (po 8 rokoch bezne kontaktuju ze nieco nieje zaplatene a skusaju ci si clovek odlozil ustrizok)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Indeed Pozri príspevok
Je to dobrý trening do budúcnosti ocitnuť sa na takom dne .

Ja som zažil taký stav svojich financii,že som išiel do obchodu a kupil som si 1/2 chleba a z 1/2 chlebom som išiel
domov,lebo na viac som v peńaženke NEMAL...

Potom som zmenil svoje zmýšĺanie , dokázal som sa vymaniť zo stereotypu a začalo sa mi lepšie dariť.

A vtedy sa mi zmenili priority ohľadom toho ČO je v živote naozaj doležité !

Pochopil som,že rozhodne to nie sú značkové handry , učasť na roznych žurkach, či snaha navonok
druhych niečím OHÚRIŤ /parádny CAR, dovolenka v Karibiku a p./
Ja sa mám teraz celkom dobre a núdzou netrpíme,zarobím slušne - ale tiež si pamatám časy, keď som zbieral po zástavkach špaky...
0 0
mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja sa mám teraz celkom dobre a núdzou netrpíme,zarobím slušne - ale tiež si pamatám časy, keď som zbieral po zástavkach špaky...
ak by som nemal na cigarety prestanem fajcit. urcite by som nezdvihol zo zeme spak a dofajcil po dakom ale kazdy mame svoju cenu
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mr2 Pozri príspevok
ak by som nemal na cigarety prestanem fajcit. urcite by som nezdvihol zo zeme spak a dofajcil po dakom ale kazdy mame svoju cenu
ale prečo- dalo sa- ja zasa niesom nejaká citlivka- všeličo bolo-naštastie je to všetko preč- dneska si zarobím 2000 eur a som spokojný- ale bola to dobrá škola do života...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

mr2 Pozri príspevok
ak by som nemal na cigarety prestanem fajcit. urcite by som nezdvihol zo zeme spak a dofajcil po dakom ale kazdy mame svoju cenu
no, tu svoju si ukázal napr. touto radou :

b) ak sukromna osoba - je na to zmluva? ak nie netrap sa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať