Zavrieť

Porady

skončenie PP počas PN

Ahojte, zaujíma ma Váš názor. Zamestnanec nastúpil 20.02.2012 do zamestnania so skusobnou dobou 3 mesiace, t. j. do 20.05.2012. Dna 16.05.2012 podpisal dohodu o rozviazani PP podla par. 60 Z. prace. 15 a 16.05 pracoval, potom doniesol PN so spatnym datumom 15.05.2012. Zaujima ma ako postupovat... Malo byt dorucene zamestnancovi oznamenie o skonceni PP v skusobnej dobe podla par. 72 Z.p alebo môze zostat aj podla par. 60? /ide mi o PN - v skusobnej dobe moze byt prepusteny pocas PN ale aby sa to neako nezvrtlo proti zamestnavatelovi ze ho prepustil podla par. 60 pocas PN a nie podla par. 72... urobila by som to tak, ze mu zaplatim PN iba od 15.05 - 18.5 t. j. do dna skoncenia PP... je to spravne? alebo ho mam evidovat ako zamestnaneho do skoncenia PP? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K akému dátumu bola obojstranne podpísaná Dohoda o skončení prac.pomeru ?

    Pracovník môže skončiť prac.pomer dohodou aj počas PN. Platí dátum ukončenia pracovného pomeru uvedený v dohode. Ak PN trvá, zamestnávatel ju odstúpi do SP a dávky (nemocenské) vypláca SP.

    Neriešiš spôsob ukončenia prac.pomeru trošku neskoro ?

    zuzik311 je offline (nepripojený) zuzik311

    zuzik311
    ahoj PP skoncil dohodou k 18.5... a riesim to neskoro lebo som to dostala na stol az teraz.. to je tak ked sa nieco riesi bez uctovnicky :-(

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzik311 Pozri príspevok
    ahoj PP skoncil dohodou k 18.5... a riesim to neskoro lebo som to dostala na stol az teraz.. to je tak ked sa nieco riesi bez uctovnicky :-(
    PN do tohoto dátumu preplatíš náhradou, potom už nemocenské platí SP.(samozrejme, ak bude trvať aj po skončení PP)

    zuzik311 je offline (nepripojený) zuzik311

    zuzik311
    Tweety Pozri príspevok
    PN do tohoto dátumu preplatíš náhradou, potom už nemocenské platí SP.(samozrejme, ak bude trvať aj po skončení PP)

    dakujem tak som to spravila.. len som teraz zacala rozmyslat ci nie je napadnutelny ten par. 60 kedze doniesol PN spatne...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzik311 Pozri príspevok
    dakujem tak som to spravila.. len som teraz zacala rozmyslat ci nie je napadnutelny ten par. 60 kedze doniesol PN spatne...
    Až tera som si všimla, že on 15. aj 16. pracoval, tak samozrejme nemohol byť zároveň aj PN. Nemôže mať aj mzdu aj PN. Takže PN by som preplatila len 17.-18.

    zuzik311 je offline (nepripojený) zuzik311

    zuzik311
    Tweety Pozri príspevok
    Až tera som si všimla, že on 15. aj 16. pracoval, tak samozrejme nemohol byť zároveň aj PN. Nemôže mať aj mzdu aj PN. Takže PN by som preplatila len 17.-18.

    Tweety ja som to spravila tak, ze kedze je PN od 15.05 tak od tohoto dna som mu preplatila PN do 18.05 t. j. do dna skoncenia PP... mzdu za tento cas nema teda..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzik311 Pozri príspevok
    Tweety ja som to spravila tak, ze kedze je PN od 15.05 tak od tohoto dna som mu preplatila PN do 18.05 t. j. do dna skoncenia PP... mzdu za tento cas nema teda..
    Aký dátum si uviedla na začiatku PN-ky - naposledy pracoval ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzik311 Pozri príspevok
    ja ziadny ale predpokladam ze tam dali 14.06.2012... preverim je to externa firma
    Ak 15.5. naozaj pracoval, nemá nárok za tento deň náhradu príjmu. Uviedli nepravdivé informácie.

    silviad je offline (nepripojený) silviad

    silviad
    Dobrý deň!
    Moje otázka znie :
    pracovník PN od 09.01.2012 do 30.06.2012, dohodou ukončil aj PP k 30.06.2012. Má nárok na dovolenku za rok 2012 keď nemá odpracovaných 60 dní v roku?
    Ďakujem za odpoveď!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    silviad Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Moje otázka znie :
    pracovník PN od 09.01.2012 do 30.06.2012, dohodou ukončil aj PP k 30.06.2012. Má nárok na dovolenku za rok 2012 keď nemá odpracovaných 60 dní v roku?
    Ďakujem za odpoveď!
    Nárok mu nevznikol.
    silviad Ďakujem !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.