Zavrieť

Porady

Zdruzenie - vykazy a DP.

Ak sa podava dan.priznanie za zdruzenie - podavaju sa vykazy samostatne za kazdeho clena /vykaz o majetku a zavazkoch, prijmy a vydaje rozpisane percentulane podla zmluvy/ a este sa odovzdavaju aj za cele zdruzenie tieto vykazy?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Daňové priznanie aj výkazy sa podávajú za každého člena samostatne. V daňovom priznaní v poznámkach sa uvádza celkový príjem a výdaj združenia , každý ďalší člen združenia, / DIČ, meno, adresa, % podiel na združení a na neho pripadajúci príjem a výdaj/. Prílohou daňového priznania je aj zmluva o združení.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Združenie nie je právny subjekt, preto nepodávate výkazy a DP ako za celok združenia FO .Každý daňovník si podá osobitne DP a Výkazy tak ako sa píše vyššie, kde bude zohladnení jeho podiel na príjmoch výdavkoch a majetku a záväzkoch .

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Opäť dakujem, a este ma nieco napadlo.
    Jeden zo zdruzenia odisiel k 31.12.2011 nakolko ukoncil zivnost. Vykaz o majetku a zavazkov bude mat nulovy , nakolko si bude upravovat ZD o pohladavky, zavazky, majetok alebo tam bude ta jeho cast percentualna ako po ine roky? Len v DP v tab.1 prijem a vydaj zvysim resp. znizom o pohladavky, zavazky, zasoby a majetok v ZC?

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Luna Pozri príspevok
    Ak bol v zdužení po celý rok tak mu podľa mňa patria aj percená.
    Ano bude mat vyplatene aj nieco, podla dohody, ale ja som skor teraz myslela na vykazy. Budu v sumach ako keby nekoncil zivnost, mam na mysli zavazky a majetok. Totiz sa bude upravovat ZD v DP a teraz neviem, ci vykz o majetku bude mat nulovy kedze si upravi v DP ZD / o tie pohladavky, zavazky,..../ alebo sa to zobrazi len v DP a vykazy o majetku budu v hodnotach podla zostatkov k 31.12.2011 a to percentualne podla zmluvy.????

    Zdruzenie - vykazy a DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.