Zavrieť

Porady

ako na jazierko, kde nie je elektrina

Zdravím. Chcem si robiť jazierko, kde by som chcel chovať ryby. Zatiaľ som ratal s rozmermi cca 10x5m a hlbka asi 3m. Je v tom háčik, že na danom pozemku ani v blizkosti nie je elektrina a teda neviem ako mám vyriešiť filtráciu jazierka. Ďakujem za rady aj ohľadne veľkosti a hĺbky jazierka, či jeho tvaru a hlavne tej filtrácie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    niečo google našiel

    http://www.zahradnejazierka.sk/ako-n...j-energie.html


    nepíšeš či nablízku nemáš nejaký potok, v tom prípade nemusíš riešiť filtráciu, ak ovšem nie sú povyše toku nejaké chaty bez kanalizácie.
    Naposledy upravil jahoszmsk : 18.06.12 at 17:13 Dôvod: doplnil

    alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

    alchstuip
    Podobne "jazierko" mame, len trosku vacsie, asi 10 x 20 m, hlbka max okolo 2,5 metra.
    Filtraciu neriesime, lebo to nieje vyfoliovane, je to len diera v zemi naplnena podzemnou vodou + je tam zvedena dazdova voda zo strechy domu. Voda vyzera ako v rybniku, ryby ziju (zahadnym sposobom sa tam vyskytli karasy hned na druhy rok po vybagrovani a uspesne sa mnozia.
    Aspon ake take okyslicovanie vody sme riesili solarnym panelom a cerpadlom na 24V.

    ako na jazierko, kde nie je elektrina

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.