Zavrieť

Porady

Ako vymáhať súdnou cestou

môj problém...pred 8 mesiacmi prebiehala rekonštrukcia bytového jadra,no živnostník ktorý vykonával tieto práce do dnešného dňa nedokončil dielo,nereaguje na moje výzvy,ani na písomné,ked mi zdvihne telefon,len prislúbi ,ale žiadna snaha dokončiť čo začal....horko-ťažko prišiel po piatich mesiacoch dokončiť el.zásuvky v miestnosti,aj to len na podnet z úradu......preto som sa rozhodla napísať sťažnosť na úrade,dokonca ani na ich výzvy nejak nereaguje,na predvolanie sa nedostavil....ako ďalej....alebo celú vec riešiť súdnou cestou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Odstúp od zmluvy, nezaplať a nájdi si iného. Ak si už zaplatila, vymáhaj si peniaze ako zálohu - daj mu termín a od toho dňa aj úroky z omeškania. Ak ti vznikla škoda, vymáhaj aj tú.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    neviem o aký úrad ide

    odstúpiť od zmluvy o dielo a podľa okolností žiadať náhradu škody, ak sú splnené predpoklady pre uplatnenie zodpovednosti za škodu

    alebo odstúpiť od zmluvy, nechať si dokončiť dielo od iného remeselníka a všetkým známym povedať, že ten prvý je neseriózny

    nela1 je offline (nepripojený) nela1

    nela1
    bola som na živnostenskom úrade,inak nedal mi podpísať ani doklad že som dielo prevzala,v podstate ešte stále akokeby pracoval na diele,a zo zmluvy mu vyplývajú sankcie 40 eur za každý omeškaný týždeň....ale rohodne odstúpim....dakujem za radu

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    nela1 Pozri príspevok
    bola som na živnostenskom úrade,inak nedal mi podpísať ani doklad že som dielo prevzala,v podstate ešte stále akokeby pracoval na diele,a zo zmluvy mu vyplývajú sankcie 40 eur za každý omeškaný týždeň....ale rohodne odstúpim....dakujem za radu
    keď dielo nie je dokončené, nemohla si ho ani "prevziať"

    nezabudni odstúpiť od zmluvy písomne, doporučenou zásielkou a uveď dôvod odstúpenia

    Ako vymáhať súdnou cestou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.