Zavrieť

Porady

Návrh rady školy na odvolanie riaditeľky ZŠ

Návrh rady školy na odvolanie riaditeľky ZŠ

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môže podpredseda rady školy hlasovať v mojom mene na zasadnutí rady školy o návrhu na odvolanie riaditeľky s tým, že má odo mňa plnú moc overenú notátom, nakoľko ja som PN a nemohla som sa osobne zúčastniť. Jeden člen rady to totiž spochybnil, že nemôže ani so splnomocnením za mňa hlasovať, že keď som PN, tak som PN a môj hlas by nebol platný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Iva 66 Pozri príspevok
    A je to podchytené v nejakom zákone? Veď aj na súde, keď je niekto PN, môže sa dať zastupovať splnomocnencom. Nemáme to zakázané ani v štatúte rady ani v školskom zákone. Prečo je problém, že som PN?

    Pretože hlasovať, môžeš len osobne a teda musíš byť prítomná na hlasovaní.


    PS: nemôžete spraviť zasadnutie rady školy v čase keď máš určené vychádzky a bude aj kapusta celá aj koza nažratá
    Naposledy upravil Sabadka : 25.06.12 at 18:46

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Áno je to tak, si PN, plná moc nemôže byť a tvoj hlas je neplatný.

    Iva 66 je offline (nepripojený) Iva 66

    Iva 66
    A je to podchytené v nejakom zákone? Veď aj na súde, keď je niekto PN, môže sa dať zastupovať splnomocnencom. Nemáme to zakázané ani v štatúte rady ani v školskom zákone. Prečo je problém, že som PN?

    Iva 66 je offline (nepripojený) Iva 66

    Iva 66
    Vraj keby som tam išla počas vychádzok, mohol by to niekto napadnúť, že v podstate vykonávam prácu, čo sa týka školy, počas PN. A tu je problém, že musím hlasovať osobne, že sa pri hlasovaní nemôže zastupovať? Veď aj sám zákon pri schôdzi napr. vlastníkov bytov umožňuje splnomocnenie pri hlasovaní, tak prečo sa to nedá pri rade školy?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Iva 66 Pozri príspevok
    Vraj keby som tam išla počas vychádzok, mohol by to niekto napadnúť, že v podstate vykonávam prácu, čo sa týka školy, počas PN. A tu je problém, že musím hlasovať osobne, že sa pri hlasovaní nemôže zastupovať? Veď aj sám zákon pri schôdzi napr. vlastníkov bytov umožňuje splnomocnenie pri hlasovaní, tak prečo sa to nedá pri rade školy?
    Činnosť v rade škole nie je platená funkcia a ak niekto napadne tvoju prítomnosť na zasadnutí, tak isto by mohol napadnúť aj tvoju neúčasť spojenú s tvojím hlasovaním.

    Návrh rady školy na odvolanie riaditeľky ZŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.