Zavrieť

Porady

mbank - výmenný kurz pri platbe v chorvatsku

Ahojte, nevie mi niekto poradiť, kde si zistím výmenný kurz pri výbere z bankomatu alebo pri platbe v chorvátsku, a aké poplatky sa pri platbe či výbere z bankomatu učtujú. Urobil som 1 výber z bankomatu doma, a jden chcem v chorvátskej mene v chorvátsku.
vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    majkii Pozri príspevok
    Ahojte, nevie mi niekto poradiť, kde si zistím výmenný kurz pri výbere z bankomatu alebo pri platbe v chorvátsku, a aké poplatky sa pri platbe či výbere z bankomatu učtujú. Urobil som 1 výber z bankomatu doma, a jden chcem v chorvátskej mene v chorvátsku.
    vďaka
    Ako chceš teraz zistiť kurz devíz do budúcna? Veď sa mení každý deň. Skôr ako na porade poplatky nájdeš na stránke http://www.mbank.sk/sprievodca/bankomaty.html
    Naposledy upravil Marína : 19.06.12 at 19:44

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    majkii Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, chcel som sa uistiť, a ani z priloženej stránky mi nie je jasné či mám v jednom mesiaci bezplatný výber bezplatný v SR a súčastne aj jeden v zahraničí, alebo mám jeden výber v mesiaci bezplatne. Tzn. ak som urobil výber v SR bude mi spolatnený následný výber v zahraničí?
    devízoví kurz sa síce denne mení, ale dnes odchádzam a chcel by som len pre zaujímavosť vedieť akým kurzom sa prpočíta výber domácej meny. predpokladám výber cca 500€, čo pri rozdielnom kurze robí rozdoel cca 15 KN čo je asi zanedbateľné. Mám ešte účet v ČSOB, a chcem si overiť či mám platiť kartou ČSOB alebo mBank.

    ešte raz ďakujem za odpoveď
    máš to aj na úvodnej strane http://www.mbank.sk/individualni/mkonto/ - a určite si dostal info aj pri zakladaní účtu
    Minimálne jeden výber v tuzemsku a tiež jeden výber v zahraničí máš bez poplatku .
    samozrejme (pre istotu píšem) - ak máš tuzemské 2 výbery a žiadny zahraničný - za druhý výber tuzemský zaplatíš. Ak samozrejme nemaš v danom mesiaci vyššie platby kartou (ak sú nad 200 evri - tak aj ten druhý je sadarmo)
    - tí, čo bývajú v pohraničí majú výhodu
    Marína Takže aj ja som zle porozumela, ešte že ťa máme, Katuška.
    Katy a R A ešte aj banka pošle správičku, že aký máš obrat a koľko výberov v konkrétmom mesiaci máš zadarmo.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Marína Pozri príspevok
    Ako chceš teraz zistiť kurz devíz do budúcna? Veď sa mení každý deň. Skôr ako na porade poplatky nájdeš na stránke http://www.mbank.sk/sprievodca/bankomaty.html
    ďakujem za odpoveď, chcel som sa uistiť, a ani z priloženej stránky mi nie je jasné či mám v jednom mesiaci bezplatný výber bezplatný v SR a súčastne aj jeden v zahraničí, alebo mám jeden výber v mesiaci bezplatne. Tzn. ak som urobil výber v SR bude mi spolatnený následný výber v zahraničí?
    devízoví kurz sa síce denne mení, ale dnes odchádzam a chcel by som len pre zaujímavosť vedieť akým kurzom sa prpočíta výber domácej meny. predpokladám výber cca 500€, čo pri rozdielnom kurze robí rozdoel cca 15 KN čo je asi zanedbateľné. Mám ešte účet v ČSOB, a chcem si overiť či mám platiť kartou ČSOB alebo mBank.

    ešte raz ďakujem za odpoveď

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Podľa mňa si tomu zle porozumel. V rámci mesiaca
    1. výber, či už bol výber uskutočnený v SR alebo v zahraničí, neplatíš.
    2. výber v rámci mesiaca či už bol uskutočnený v SR alebo zahraničí, poplatok 1,2 € v prípade, ak výber bol 199,99 e alebo nižší. 3. výber v rámci mesiaca, či už bol uskutočnený v SR alebo zahraničí, poplatok 1,2 € v prípade, ak bol výber 399,99 € alebo nižší.
    4. a ďalšie výbery v rámci mesiaca, či už bol uskutočnený v SR alebo zahraničí, poplatok 1,2 € za každý uskutočnený výber.

    Poplatky ČSOB si zistíš na 0850111777.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Katy a R Pozri príspevok
    máš to aj na úvodnej strane http://www.mbank.sk/individualni/mkonto/ - a určite si dostal info aj pri zakladaní účtu
    Minimálne jeden výber v tuzemsku a tiež jeden výber v zahraničí máš bez poplatku .
    samozrejme (pre istotu píšem) - ak máš tuzemské 2 výbery a žiadny zahraničný - za druhý výber tuzemský zaplatíš. Ak samozrejme nemaš v danom mesiaci vyššie platby kartou (ak sú nad 200 evri - tak aj ten druhý je sadarmo)
    - tí, čo bývajú v pohraničí majú výhodu
    Ďakujem za odpoveď, účet mBank som si zakladal v 2009, kedy boli iné podmienky (bezplatne 3 výbery v SR, neobmedzené výbery v zahraničí). Na stránke mBank http://www.mbank.sk/individualni/mat...ex.html#tabs=2 z tabuľky nie je úplne jasné či ide o jeden výber v SR a jeden v zahraničí, alebo ide o jeden v SR a jeden v zahraničí (súbežne) preto som dal aj túto otázku.

    Včera som sa vrátil z chorvátska, urobil som výber z bankomatu mBank kartou (VISA) 1000 Kn -> 135,71 € výmenný kurz je teda 7,369, v rovnaký deň platba kartou ČSOB (VISA) výmenný kurz 7,389 teda prakticky žiaden rozdiel. V aktuálnom mesiaci som urobil aj výber z bankomatu v SR, je teda zrejmé že 1 výber z bankomatu v SR a v zahraničí súbežne je bez poplatku.

    Ešte jedenu informáciu som zachytil tu na porade http://www.porada.sk/t73658-p84-dovo...horvatsko.html ohľadom výmenného kurzu. Pri výmene v hotovosti je podľa týchto informácií kurz 7,55 a teda by malo byť výhodnejšie vymeniť € za Kn v chorvátsku a platiť cash. Hotovosť som v chorvátsku nemenil, tak neviem túto informáciu potvrdiť.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Neviem, či pred zúčtovaním transakcie zistíš kurz, pretože podľa mojich informácií platí kurz spoločnosti VISA. Tak jedine niekde na webe nájsť ich kurzy.

    mbank - výmenný kurz pri platbe v chorvatsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.