Zavrieť

Porady

Dohoda i - ako napisat odmenu?

Zamestnavatel ma chce zamestnat na dohodu.budem pracovat 2,5dna/tyzden cize 80hod/mesacne. slubena mzda je 400€ v cistom. aku dohodu uzavriet za akych podmienok aby mi realne tych 400e prislo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KEJKA Pozri príspevok
    ak podpíšeš vyhlásenie k dani, tak bude sitácia iná
    Ale ak pracuješ inde a už vyhlásenie máš, tak 400/0,81 ti dáva brutto odmenu 493,3 EUR,
    po zdanení to bude tých 400 EUR plusmínus centík
    ak sleduješ dianie, tak dohody okrem DBPŠ prestanú existovať a zasa bude iná situácia.
    Kejka, zvýraznené už neplatí. Dohody sa neplánujú rušiť, len v niektorých prípadoch budú podliehať odvodom (pribudne zdravotné a dôchodkové poistenie).
    apea99 Som uchadzacom o zamestnanie a zaroven pracujem na polovicny uvazok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak podpíšeš vyhlásenie k dani, tak bude sitácia iná
    Ale ak pracuješ inde a už vyhlásenie máš, tak 400/0,81 ti dáva brutto odmenu 493,3 EUR,
    po zdanení to bude tých 400 EUR plusmínus centík
    ak sleduješ dianie, tak dohody okrem DBPŠ prestanú existovať a zasa bude iná situácia.
    apea99 Az 93,3€ za mna zamestnavatel za mna zaplati odvody?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    apea99 Pozri príspevok
    Zamestnavatel ma chce zamestnat na dohodu.budem pracovat 2,5dna/tyzden cize 80hod/mesacne. slubena mzda je 400€ v cistom. aku dohodu uzavriet za akych podmienok aby mi realne tych 400e prislo?
    Ak ide o opakovanú činnosť, tak DoPČ, ak si študentom tak DoBPŠ, inak DoVP. Z dohôd Ty neodvádzaš nič. A ak podpíšeš Vyhlásenie k zdaneniu, bude Ti uplatňovať NČZD, takže aj daň bude nižšia.

    apea99 je offline (nepripojený) apea99

    apea99
    Som uchadzacom o zamesnanie. A zaroven uz pracujem na polovicny uvazok v inej spolocnosti.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    apea99 Pozri príspevok
    Som uchadzacom o zamesnanie. A zaroven uz pracujem na polovicny uvazok v inej spolocnosti.
    Ak si uchádzačom, tak taký príjem, ako uvdádzaš, nemôžeš mať, a k tomu ešte mzda u iného. Tvoj príjem za mesiac je obmedzený na 139,90 €, inak budeš z evidencie vyradený.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    veronikasad Pozri príspevok
    Kejka, zvýraznené už neplatí. Dohody sa neplánujú rušiť, len v niektorých prípadoch budú podliehať odvodom (pribudne zdravotné a dôchodkové poistenie).
    to sa uvidí až po mpk a ako lašáková bude koordinovať hlasovanie v nr sr

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    apea99 Pozri príspevok
    Som uchadzacom o zamesnanie. A zaroven uz pracujem na polovicny uvazok v inej spolocnosti.
    Táto kombinácia neide do kopy. Uchádzač o zamestnanie môže pracovať len na dohodu s max.príjmom do 30,6.2012 139,90€. Od 1.7. sa zvyšuje živ.minimum, a teda aj max.možná výška príjmu UoZ.

    Si naozaj evidovaný na Úrade práce ako uchádzač o zamestnanie ?
    apea99 Je mozna taka varianta,ze zamestnavatel, ktory ma zamestna na dohodu mi mesacne da vyplatu vo vyske ziv.minima a zvysok vyplati ako odmeny?

    apea99 je offline (nepripojený) apea99

    apea99
    Asi som zadala nespravnu info. Nie som evidovana na urade prace, pretoze momentalne pracujem na polovicny uvazok v jednej spolocnosti a chcem zacat pracovat pre dalsieho zamestnavatela navyssie spominanu dohodu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    apea99 Pozri príspevok
    Asi som zadala nespravnu info. Nie som evidovana na urade prace, pretoze momentalne pracujem na polovicny uvazok v jednej spolocnosti a chcem zacat pracovat pre dalsieho zamestnavatela navyssie spominanu dohodu
    Odpoveď máš v tomto príspevku

    http://www.porada.sk/t196683-dohoda-...ml#post2092382

    platí do schválenia novely Zákonníka práce a zákona o zdr. a soc.poistení.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    apea99 Pozri príspevok
    Asi som zadala nespravnu info. Nie som evidovana na urade prace, pretoze momentalne pracujem na polovicny uvazok v jednej spolocnosti a chcem zacat pracovat pre dalsieho zamestnavatela navyssie spominanu dohodu
    Vidím tu špekuláciu, raz si evidovaná, raz nie si. Tak ako to je?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.