Zavrieť

Porady

doklad z minulého roka

Dobrý deň, od 01.01.2006 som prevzala účtovníctvo po inej účtovníčke a v januárových dokladoch mám doklady z registračnej pokladne+poštovné z r. 2005. Môžem ich zaúčtovať do nákladov a do DPH v r. 2006? Pri tom poštovnom je to jasné s DPH, tá tam nie je, ale čo s nákladmi? Ešte by ma zaujímalo, či majú splátky leasingu vplyv na DPH, zatiaľ nemám k dispozícii žiadne iné doklady k leasingu, iba výpis z bank. účtu, kde odišla splátka. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martina
    Dobrý deň, od 01.01.2006 som prevzala účtovníctvo po inej účtovníčke a v januárových dokladoch mám doklady z registračnej pokladne+poštovné z r. 2005. Môžem ich zaúčtovať do nákladov a do DPH v r. 2006? Pri tom poštovnom je to jasné s DPH, tá tam nie je, ale čo s nákladmi? Ešte by ma zaujímalo, či majú splátky leasingu vplyv na DPH, zatiaľ nemám k dispozícii žiadne iné doklady k leasingu, iba výpis z bank. účtu, kde odišla splátka. Ďakujem.
    Náklady roku 2005 sú nedaňovými nákladmi roku 2006. Splátky lízingu majú vplyv na DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    martina
    Dobrý deň, od 01.01.2006 som prevzala účtovníctvo po inej účtovníčke a v januárových dokladoch mám doklady z registračnej pokladne+poštovné z r. 2005. Môžem ich zaúčtovať do nákladov a do DPH v r. 2006? Pri tom poštovnom je to jasné s DPH, tá tam nie je, ale čo s nákladmi? Ešte by ma zaujímalo, či majú splátky leasingu vplyv na DPH, zatiaľ nemám k dispozícii žiadne iné doklady k leasingu, iba výpis z bank. účtu, kde odišla splátka. Ďakujem.
    Ak účtuješ v JÚ a nemáš spravené DP, tak teoreticky by sa to mohlo ešte do toho roku zapracovať , len neviem či sa to dá prakticky zrealizovať .
    Vtedy by to bol výdavok roku 2005, ale bez DPH /pokiaľ tam je /
    Inak v roku 2OO6 je to výdavok neovplyvňujúci ZD.

    Čo sa týka lízingu , treba zvážiť o čo sa jedná , úžitkové auto áno,osobné vozidlo nie , napr.strojné zariadenie áno .

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ak robíš v PÚ, tak si sprav k 31.12.2005 int. doklad na tieto výdavky a daj to do nákladov r.2005 takto:
    ID 31.12.2005 5** /333x predpis na poštovné /resp.iné bločky z reg.pokl./
    v r.2006 333x/211 preplatenie bločkov zamestnancovi

    Ak to takto neurobíš, tak súhlasím s dievčatami- v r.2006 to nebude daňový výdavok.

    doklad z minulého roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.