Zavrieť

Porady

Zlepené oči dieťaťa

Dobrý deň,
môjmu 5 ročnému synovi začali pred troma dňami lepiť očká. Stáva sa to len ráno, oči má celé zlepené, nemôže ich otvoriť, musím mu ich potierať kamilkovým výluhom, vyčistiť, až potom ich otvorí. Počas dňa ich má mierne začervenané, trošku opuchnuté.
Viem že je to alergia, len neviem presne na čo..

Syn sa už lieči u alergologičky, dokonca denne berie lieky sirup aerius a livostin do nosa.
Keď mu robili testy, mal červené všetky vpichy, takže doktorka povedala "on je alergický na všetko". ale najviac zdôraznila srsť zvierat.

určite je alergický aj na zmes tráv, len neviem zistiť na akú presne, pretože presne v tomto čase - na konci júna minulého roka mu tiež začali tie očká lepiť, a tento rok sa to opakuje aj napriek tomu že berie lieky na alergiu. tak ma napadlo, že to bude na nejakú trávu čo teraz kvitne, alebo to môže byť aj z niečoho iného?

pomôžete mi prosím zistiť čo práve teraz kvitne? (bývame na severe slovenska)
alebo čo spôsobuje, že mu takto lepí tie očká? ono to vyzerá ako ranné "karpiny", ale vo veľkom, po celom oku..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pelove spravy si najdes tu:
    http://www.alergia.sk/pelove-spravod...nost/aktualne/

    Co sa tyka zalepenych oci, moze to byt aj prievan, aj prejav alergie ...

    A este pozor, kamilky/harmancek su tiez velky alergen.
    Skuste kupit borovu vodu v lekarni a pouzivat kvapky do oci pre alergikov.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Treba si pýtať očné kvapky proti alergii, mne ich každý rok na jar predpíše lekár. Pravidelne si dávať po kvapke do oka a určite bude po probléme.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Má niekto istotu, že ide naozaj iba o alergiu? Aby sa nezanedbal možný zápal. Ja by som dieťa zobrala pre istotu na očné vyšetrenie.

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    ivka70 Pozri príspevok
    Pelove spravy si najdes tu:
    http://www.alergia.sk/pelove-spravod...nost/aktualne/

    Co sa tyka zalepenych oci, moze to byt aj prievan, aj prejav alergie ...

    A este pozor, kamilky/harmancek su tiez velky alergen.
    Skuste kupit borovu vodu v lekarni a pouzivat kvapky do oci pre alergikov.
    ďakujem za radu, o borovej vode som ešte nepočula, včera som ju kúpila, tak uvidíme...
    a ďakujem aj za link ;-)

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    korela Pozri príspevok
    Má niekto istotu, že ide naozaj iba o alergiu? Aby sa nezanedbal možný zápal. Ja by som dieťa zobrala pre istotu na očné vyšetrenie.
    detskej lekárke som hneď volala, a jej stanovisko? alergia - potierať očká kamilkovým výluhom...

    zápal by sa prejavoval takými zlepenými očami? syn ich má zlepené len ráno, cez deň sa mu to netvorí...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    skús v lekárni kúpiť nejaké kvapky do očí pre deti...a kvaplať mu to na noc.
    najlepšie sú kvapky pre alergikov ale nakoľko má 5 rokov tak neviem....alebo sa skús poradiť s lekárkou...
    naozaj najlepšie sú kvapky proti alergii tie oči upokojujú, ja mávam niečo podobné a keď si nakvapokám Alergodil tak je všetko dobré...a oči sa hneď ukludnia.

    Zlepené oči dieťaťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.