Zavrieť

Porady

Prenechanie úveru a alikvótna čiastka za dom

Pekný deň prajem. Potrebovala by som od Vás radu. S mojím exmanželom momentálne riešime otázku ohľadom domu na ktorý sme si zobrali pred 5 rokmi úver. On je za to, aby sme si ho rozdelili na dve polovice a každý z nás bude úžívať a platiť svoje. Problém je však ten, že on si chce nechať spodok a mne chce dať poschodie. Nejedná sa o problém kapacitný. On by si dole žil pri krbe s plazmou a zariadenými izbami a mne hore ostáva nedokončené poschodie so zatekajúcou strechou. Nemienim k tomúto pristúpiť. Po rozvode bolo jasne povedané, že mi má vybudovať vlastný vchod. Doteraz sa tak nestalo a to už prešli 4 mesiace, ešte mu 2 ostávajú. Ja osobne tam nevidím svoju budúcnosť. Rozmýšlala som, že by som mu prenechala celý dom so všetkým tak ako je, pod podmienkou, že si nájde iného spoludlžníka a mne vyplatí nejakú alikvótnu čiastu ktorú som za tie roky splatila a kúpila by som si vlastný byt. Prosím Vás, poradíte mi či dobre rozmýšľam? Ďakujem srdečne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    dobré rozmýšľaš, neviem si predstaviť takéto fungovanie. Ak by ste boli podieloví spoluvlastníci, každý by vlastnil ideálnu časť domu, pozemku - každý by mal podiel na každom cm2 a každý by sa podieľal na opravách, údržbe celého domu. Uzavreli by ste dohodu o užívaní, kde by ste si vymedzili, kto akú časť nehnuteľnosti bude užívať.

    Neviem si reálne predstaviť, že exmanželia, ktorí sa pre nezhody rozviedli, budú spolu bývať v jednej nehnuteľnosti, stretávať sa na jednom dvore atď.

    Prenechanie úveru a alikvótna čiastka za dom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.