Zavrieť

Porady

Náklady na opravu a technické zhodnotenie

Ahojte,

mám takýto problém. Nehnuteľnosť, ktorá sa zakúpila na kancelárske priestory sa dorábali priečky a opravovali sa steny i stropy zároveň. Ako teraz určiť náklady na opravu a technické zhodnotenie? Čo sa týka kúpa tehál, to viem, tým, že sa tam stavali nové priečky, je technické zhodnotenie, ale čo s kúpou omietky na nové steny i na staré steny a stropy? Ak ste sa s tým stretli alebo viete ako to rozdeliť do nákladov opráv a technického zhodnotenia, môžete poradiť? Budem moc rada za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bolo treba riešiť pri delení materiálu...................čo my tu na diaľku urobíme?
    nechaj to rozpočítať odborníkom, napr. podiel plochy nových priečok k celkovej ploche omietok.
    Naposledy upravil KEJKA : 01.07.12 at 16:48

    Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

    Joja123
    Tiež som nad tým rozmýšľala, že nejakým percentuálnym pomerom to vyriešiť. Nedá sa tam dať približný odhad? To daňováci budú chcieť úplne presne?

    Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

    Joja123
    Nie, žiadny. Kupoval sa postupne materiál a išlo to i na opravu i na technické zhodnotenie. Konateľ mi istotne neurobí nejaký rozpočet, ten by to chcel dať ako opravu. No ale keď sa tam dorábali priečky, malo by to ísť na technické zhodnotenie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Joja123 Pozri príspevok
    Nie, žiadny. Kupoval sa postupne materiál a išlo to i na opravu i na technické zhodnotenie. Konateľ mi istotne neurobí nejaký rozpočet, ten by to chcel dať ako opravu. No ale keď sa tam dorábali priečky, malo by to ísť na technické zhodnotenie.
    malo ako malo - v zásade súhlasím, Ale musí to tak byť len v prípade, že hodnota T.Z. je vyššia ako 1700 EUR. Je?

    Joja123 je offline (nepripojený) Joja123

    Joja123
    No, po konzultácii s konateľom sa to nakoniec vyriešilo, urobí sa celková kalkulácia nákladov na TZ, takže už si s tým hlavu nemusím lámať. Ďakujem všetkým.

    Náklady na opravu a technické zhodnotenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.