Zavrieť

Porady

Zaradanie kategorie samostatný pedagog

Ahojte poraďáci, chcela by som sa Vás spýtať na zaradenie do PT. Totižto od šk.roku 2010/2011 pracujem v MŠ ako nekvalifikovaná učiteľka s tým, že si dokončujem vzdelávanie. V tomto školskom roku som dokončila 1.stupeň VŠ. No problém nastal v tom, že v roku keď som nastupila som začala aj adaptačné vzdelávanie, avšak p.riaditeľka ochorela a bola dlhodobo PN, taktiež jej skončilo funkčné obdobie a do dnešného dňa sa nevrátila. Momentálne ju zastupujem, pretože nevedia nájsť vhodnú riaditeľku, resp. nik nemá záujem o prácu v mini škôlke. Avšak ja teraz neviem ako mám byť zaradená do PT., resp. číslo triedy viem, ale chcel aby som vedieť, či mám nárok byť samostatný pedagog, nakoľko pracujem už 2 roky, ale nemám adaptačné, nakoľko mi ho nemal kto dokončiť. Započíta sa mi to ako prax, alebo budu s tym problémy. Ak sa mi to započíta treba k tomu aj nejaký papier, že som samostatný pedagog? Alebo budem stále iba ako začínajúci pedagog...ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Hmmm, dosť neštandardná situácia.
    To, že ste s nástupom do práce začala absolvovať aj adaptačné vzdelávanie, je v poriadku a tak to aj určuje zákon. Zákon ale aj hovorí, že ste povinná ho najneskôr do 2 rokov aj ukončiť, lebo ak nie, tak by mal s vami váš zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer.
    Samostatný pedagogický pracovník môžete byť až po tom, čo úspešne ukončíte adaptačné vzdelávanie a dostanete o tom aj potvrdenie s protokolom.
    Podľa mňa, vám mal váš zamestnávateľ, alebo zriaďovateľ pri týchto problémoch určiť nového uvádzajúceho pedagóga, aby ste mohli adaptačné vzdelávanie ukončiť v zákonnej lehote. Nie je problém ani v tom, ak by to bol niekto iný, kto nie je z vašej MŠ, pokojne by to mohol byť aj riaditeľ inej MŠ, alebo jej pedagogický zamestnanec, ak spĺňa všetky podmienky uvedené v zákone (VŠ vzdelanie II.stupňa a 1.atestácia).
    Na vašom mieste by som sa snažil to čím skôr doriešiť, lebo ak by to niekto napadol, že do 2 rokov ste neukončili adaptačné vzdelávanie, mali by vás prepustiť zo zamestnania, aj keď vy ste v tejto celej situácii nevinne.
    ďakujem za odpoveď...som si toho vedomá a aj sa snažím to doriešiť, ale ja sama nezmôžem žiaľ nič :-( snažím sa, ale zatiaľ to nevyzerá nejako ružovo:-(

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Monika Čulagová Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď...som si toho vedomá a aj sa snažím to doriešiť, ale ja sama nezmôžem žiaľ nič :-( snažím sa, ale zatiaľ to nevyzerá nejako ružovo:-(
    Držím palce aby sa vám to podarilo čím skôr doriešiť.

    Zaradanie kategorie samostatný pedagog

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.