Zavrieť

Porady

Verejna IP

cawte ked idem na stranku routra tak sa prihlasim ako admin no a dám WAN a chem si vytvoriť verejnu ip a píše tam vyberte službu a potom sa tam da vytvoriť verejna ip len sa chem opitať či sa zato nebude platiť ked tam hore je vyberte službu a všymol som si je tam vela hier HAL life DIABLO DIABLO 2 a vela podobných aj niaka ze PHONEFREE a u tohoto nazvu som sa zastavil ked tam je free tak by sa nemalo platiť a na tu hru co chcem ja tak tam neni hra : minecraft chcem sa opitať že ktorú stích služieb mám dať a či sa zato neplatí na požiadanie dám celý zoznam.

Ďakujem kdo sa ozve.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ako som uz pisal, provider ti prideli/neprideli verejnu IP adresu.
    Verejna IP adresa sa hlasi do siete internet ako jedinecna, cize nikto iny ju nemoze mat.
    Ani dinamicku si nemozes vytvorit, IP adresy prideluje DHCP server a zavisi to od nastavenia providera.

    Ja som sa nikdy nehral ziadne hry, takze s tym ti neporadim. Ale ak nemas verejnu a chces sa po verejnej sieti hrat, tak skus si s kolegom/kamosom spravit nejaku VPN asi najjednoduchsia na nastavenie je hamachi

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako Fero11 naznačil - verejná IP je len jedna a tá sa bude stále rovnako v sieti zobrazovať (lenže za verejnú IP provider pýta poplatok, lebo to nie je štandard).
    Dynamická - tá sa neustále mení a vykonáva to DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) u providera (i keď niektorí sa snažia, aby sa to nerobilo často - napr. ja mám dynamic IP, no už 5 rokov je od providera stále tá istá).

    Theo je offline (nepripojený) Theo

    dôchodca Theo
    Fero a to VPN si myslel Verejnosť proti násilia?Dvaja budú na to asi málo.../Netreba brať vážne tento príspevok./

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.