Zavrieť

Porady

zostatok v pokladni

ahojte, chcem sa opýtať:
účtujem v JÚ a k 31.12. mi v pokladni ostalo nejakých 100.000sk. čo s tým? môžem to tam nechať s tým, že sa mi to prenesie do r. 2006. aspoň tam budem mať peniažky na zaplatenie odvodov, prípadne nejakých nákupov. ďakujem. pekný deň. Erika
Usporiadat
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Pokiaľ si nevyberala počas roka ako SZČO a aby si ponížila stav v pokladni, môžeš si vybrať určitú sumu ako osobná spotreba podnikateľa.
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

"môžem si vybrať" znamená to, že môžem a nemusím? ale asi bude predsa len lepšie keď to dám na osobnú. a osobná spotreba sa mi nezahrňuje do ZD?
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Do základu dane sa Ti zahrňujú len Tvoje príjmy, ktoré súvisia s podnikaním. Ten výber Ti vôbec nič neovplyvní.
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

okk, jasne. ďakujem pekne za radu. pekný deň prajem. Erika
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

ing.erika
"môžem si vybrať" znamená to, že môžem a nemusím? ale asi bude predsa len lepšie keď to dám na osobnú. a osobná spotreba sa mi nezahrňuje do ZD?
Presne tak, môžeš nie musíš.
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

okk, skresala som to tak, že mi v pokladni ostalo nejakých 15000sk. nestane sa nič, keď tieto peniažky necháv v pokladni do r. 2006?
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
ing.erika
okk, skresala som to tak, že mi v pokladni ostalo nejakých 15000sk. nestane sa nič, keď tieto peniažky necháv v pokladni do r. 2006?
Absolútne nič. Len nechoď do mínusu.
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

jasne. )) tak ešte raz ďakujem. a ešte by som sa opýtala na jednu vec - stav v banke by mal podľa všetkého sedieť so stavom na výpise z účtu, však? lebo mne akosi nesedí, tak teraz rozmýšľam kde môže byť chyba.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Niekedy je aj dobré, aby Ti zostalo na konci roka v pokladni pár desiatok ticís korún .Lebo ak ju vybieliš a v novom roku máš nákup a nie sú peniaze v pokladni , tak zasa účtuješ vklad podnikateľa .
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Skontroluj si poplatky banke či máš všetky zaúčtované. Výpisy Ti musia sedieť s účtovníctvom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ing.erika
jasne. )) tak ešte raz ďakujem. a ešte by som sa opýtala na jednu vec - stav v banke by mal podľa všetkého sedieť so stavom na výpise z účtu, však? lebo mne akosi nesedí, tak teraz rozmýšľam kde môže byť chyba.
Treba si spraviť kontrolu v účtovaní v priebehu roka , hlavne asi pôjde o halierové čiastky . Ak nie skontroluj počiatočný zostatok k 1.1.2005.
Naposledy upravil Zita5 : 16.02.06 at 18:03
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
Treba si spraviť kontrolu v účtovaní v priebehu roka , hlavne asi pôjde o halierové čiastky . Ak nie skontroluj počiatočný zostatok k 1.1.2005.

Doplním , skontroluj zostatky denné v peňažnom denníku , či sedia s BV .
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

v BV som, ale medzi výpisom z BÚ a mojím stavom v PD mám rozdiel nejakých 8000???? tak to neviem ako je to možné...........
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Stav k 01.01.2005 a zostatkom z výpisu z účtu k 31.12.2004 máš taký istý?
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

áno, rovnkaý
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Tak chyba sa stala počas účtovania. V akom programe účtujete.
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

JÚ STEP 2000
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
No to neviem, ja v Alfe. Pravdepodobne treba všetko manuálne skontrolovať, podľa výpisov. Mne sa dá v PD prezrieť aj samostatne pokladňa, či banka, tým pádom to mám prehľadnejšie. Myslím si, že zrada je niekde v mylnom zaučtovaní, alebo vypísaní číslic.
0 0
ing.erika ing.erika

ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

tak som to začala prezerať. nemôže mať na to hádam vplyv to, že niektoré položky, kt. sa uskutočnili na BÚ som dala ako výdaj nezahrňovaný do ZD? ale to hádam nie.......
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Nie, nemá to nijaký vplyv.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať