Zavrieť

Porady

Blocky platené inou osobou

Je možné použiť bloček na ktorom je meno vašej firmy aj adresa lebo som v obchode registrovaný ale bolo platené inou osobou a jeho súkromnou platobnou kartou?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... je na bločku uvedené číslo platobnej karty, alebo meno kupujúceho? ... stretla som sa s niečím podobným ... kolega nakupoval tovar, a ku zľave použil platobnú kartu kamaráta ( ... na bločku bolo uvedené aj meno kamaráta) ... celú transakciu ale uhradili z firemného bežného účtu prostredníctvom firemnej platobnej karty ... no v našom prípade, šlo o kúpu daru do tomboly ( .. v NAY Electronic) ...

    .. je tu potrebné ale preukázať, že tento nákup súvisí s mojím podnikaním a len mi ho zaplatil kamarát ( ... a pôžičku od kamaráta podložiť napr. aj zmluvou o pôžičke... ) ...

    ... možno je namieste, ešte podotknúť, že existuje téma od srsku: ( smernica EÚ) http://www.porada.sk/t193917-fakturacna-smernica.html ... v nej sa chystá zmena okolo vystavovania bločkov z registračných pokladníc ... hlavne tých, ktorých hodnota bude nad 100 eur ... ak na takomto bločku z registračnej pokladnici nebude ( v budúcnosti ...) uvedené meno, adresa atď. kupujúceho = tak nebude možný odpočet DPH z tohto nákupu ...
    Naposledy upravil promont maja : 09.07.12 at 05:20

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Llívia Pozri príspevok
    Niektoré firmy tlačia meno a údaje odberateľa na bloky z ERP už teraz. Má niekto skúsenosť s tým, že by daňová kontrola vyhadzovala bloky, ak je tam uvedený iný odberateľa než ten, ktorý má blok v účtovníctve? Konkrétne ide o to, že firma "A" založila firmu "A+". Firma "A" už žiadnu činnosť nevyvíja. Činnosť vyvíja len firma "A+", ktorá nakupuje stále od rovnakých dodávateľov a tí na bloky píšu názov firmy "A". Bloky (nákupy) platí firma "A+" a táto aj používa nakúpené veci v súvislosti so svojou podnikateľsou činnosťou.
    ... mám osobnú skúsenosť, aj keď z trochu iného súdka ... z čias, keď bolo povinnosťou zaplatiť DPH, aby bol nárok na jej odpočet ... pracovníčka DÚ pri daňovej kontrole pre DPH nás požiadala ( .. a dokonca aj počkala ... na mieste ... kým to tak neurobíme ...), aby sme každý jeden doklad z registračnej pokladnice opečiatkovali z druhej strany ( ... asi mali skúsenosť s prenášaním bločkov z jedného účtovníctva do druhého ...)... vyhoveli sme im, však o nič napokon nešlo ...

    ... ale na Vašom mieste by som také čosi ( .. min. do budúcna ...) zmenila, resp. dala na pravú mieru ...

    ... a či vám takéto doklady prejdú kontrolou = závisí od kontroly samej a vašich argumentov, či ich nimi presvedčíte ... v každom prípade je dôkazné bremeno na vás ... a nie na daňovej kontrole, ktorá má možnosť "vyrubiť" sankcie aj za nedodržanie ustanovení vo veciach účtovných, nie len daňových ...

    ... ja osobne, by som požiadala písomne firmu ( ... pretože účtovanie by malo byť o pravdivých skutočnostiach = § 7, ods. 1 Zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve ...), ktorá vám uvádza na bločkoch firmu A ( = nesprávne) a nie firmu A+, aby od toho upustila = aspoň by to bol kýsi "argument", že chybu robí niekto iný (??), a nie vy ... ale s tým, že by som na zmene kupujúceho uvedeného v dokladoch z registračnej pokladnice ( iné IČ DPH ..??, iné IČO ...???) trvala ... = pretože by takto, konieckoncov, pri daňovej kontrole vyvstala otázka, či ozaj firma A nepodniká ... a to na základe základnej poučky pri živnosti: t. j. vo vlastnom mene ... za účelom dosiahnutia zisku ... či?
    Naposledy upravil promont maja : 10.07.12 at 11:10
    Llívia Ďakujem.

    marek.so je offline (nepripojený) marek.so

    marek.so
    - je tam vytlačená a uvedená iba celá moja adresa ako kupujúceho ale aj vytlačený záznam o platbe kartou ako aj dátum, čas, číslo karty ale nie celé iba nejaké posledne tri čísla.....ale nie meno

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ked to zúčtuješ v pokladnici firmy, ako svoj nákup............?
    Dôležité je, aby nákup súvisel s predmetom podnikania, s dosahovaným príjmom, tržbami.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    marek.so Pozri príspevok
    Je možné použiť bloček na ktorom je meno vašej firmy aj adresa lebo som v obchode registrovaný ale bolo platené inou osobou a jeho súkromnou platobnou kartou?

    Ďakujem
    V čom spočíval obsah nákupu ? Týkal sa podnikania ? Alebo kamarát spravil nákup pre svoju potrebu , na ktorý použil Vašu registráciu z dôvodu zľavy a Vy chcete o tomto nákupe účtovať ?

    Kto platil nie je dôležité, dôležitý je predmet Vášho podnikania a súvis s nákupom .I keď mne by tam vadil nákup a jeho platba inou PK ..teda PK inej osoby .

    marek.so je offline (nepripojený) marek.so

    marek.so
    Všetok materiál a obsah sa týka môjho podnikania akurát ta platba, kde som nemal hotovosť tak sme to riešili takto. Inak bolo to kupované v zahraničí a aj tam ta zákazka bola prevedená.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    marek.so Pozri príspevok
    Všetok materiál a obsah sa týka môjho podnikania akurát ta platba, kde som nemal hotovosť tak sme to riešili takto. Inak bolo to kupované v zahraničí a aj tam ta zákazka bola prevedená.
    a ešte stále sa pýtaš na to isté?
    posledná poznámka sa už týka úplne inej problematiky a to DPH, EU-DPH, povinnej registrácie pre DPH v ST, či v EU............. a ty sa trápiš stále s bločkom?

    marek.so je offline (nepripojený) marek.so

    marek.so
    Áno stále na to isté veď je to stále jeden a ten istý blok. aj keď odvediem DPH. Či?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nie je to stále to isté , zadanie je na účtovanie/neúčtovanie bloku . DPH(príp.registrácia) patrí do sekcie DPH .

    marek.so je offline (nepripojený) marek.so

    marek.so
    Takže možno som zvolil zlú sekciu ale, otázka je stále tá istá, môžem či nemôžem použiť ten blok, pri odvedení DPH (firma je registrovaná na DPH v danej krajine) a použiť ho v účtovníctve?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    promont maja Pozri príspevok
    ... je na bločku uvedené číslo platobnej karty, alebo meno kupujúceho? ... stretla som sa s niečím podobným ... kolega nakupoval tovar, a ku zľave použil platobnú kartu kamaráta ( ... na bločku bolo uvedené aj meno kamaráta) ... celú transakciu ale uhradili z firemného bežného účtu prostredníctvom firemnej platobnej karty ... no v našom prípade, šlo o kúpu daru do tomboly ( .. v NAY Electronic) ...

    .. je tu potrebné ale preukázať, že tento nákup súvisí s mojím podnikaním a len mi ho zaplatil kamarát ( ... a pôžičku od kamaráta podložiť napr. aj zmluvou o pôžičke... ) ...

    ... možno je namieste, ešte podotknúť, že existuje téma od srsku: ( smernica EÚ) http://www.porada.sk/t193917-fakturacna-smernica.html ... v nej sa chystá zmena okolo vystavovania bločkov z registračných pokladníc ... hlavne tých, ktorých hodnota bude nad 100 eur ... ak na takomto bločku z registračnej pokladnici nebude ( v budúcnosti ...) uvedené meno, adresa atď. kupujúceho = tak nebude možný odpočet DPH z tohto nákupu ...
    Niektoré firmy tlačia meno a údaje odberateľa na bloky z ERP už teraz. Má niekto skúsenosť s tým, že by daňová kontrola vyhadzovala bloky, ak je tam uvedený iný odberateľa než ten, ktorý má blok v účtovníctve? Konkrétne ide o to, že firma "A" založila firmu "A+". Firma "A" už žiadnu činnosť nevyvíja. Činnosť vyvíja len firma "A+", ktorá nakupuje stále od rovnakých dodávateľov a tí na bloky píšu názov firmy "A". Bloky (nákupy) platí firma "A+" a táto aj používa nakúpené veci v súvislosti so svojou podnikateľsou činnosťou.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    marek.so Pozri príspevok
    Je možné použiť bloček na ktorom je meno vašej firmy aj adresa lebo som v obchode registrovaný ale bolo platené inou osobou a jeho súkromnou platobnou kartou?

    Ďakujem
    No toaletný papier je lepší.
    Musíš sa pýtať presnejšie. Na aký účel to chceš použiť.
    Naposledy upravil marjankaj : 10.07.12 at 14:40

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.