Zavrieť

Porady

Čo to je za chrobáky?

Ahojte, potrebujem poradiť ohladom jedneho chrobaka.

Moje prvé stretnutie s nimi bolo v lete 2010. Pred domom na ulici nám vysadili nové stromy (okrasné čerešne). Bolo velmi teplo, tak som mal strešné okno otvorené dokorán, zrazu som sa v noci zobudil nato ako mi niečo klopka po plavajucej podlahe, bol som však ospalí, tak som zalahol ze to okuknem rano, o chvilku mi niečo liezlo po krku, zobudil som sa a v šoku som to chytil a hodil na zem, zakolpkalo to ako keby som hodil na zem kamienok. Spal som dalej, o chvilku zase bol na mojom krku. To ma uz doštvalo, zažal som svetlo, našiel som ho a chcel som ho rozpučiť v papierovej servitke no bol moc tvrdý, tak som si pomohl slovníkom . Na druhý deň to isté aj keď som mal zapnutý elektrický biolit proti komárom v zásuvke.

Minulý rok som mal provizórnu sieťku na okne a žiadny návštevník sa neukázal, no tento rok zase už traja, posledného som chytil dokonca cez deň.

Co to je chrobáka? Môže mi ublížiť? Mám z neho už traumu normálne.

Jeho vlastnosti:
- aktívny je po zotmení
- má tvrdý pancier
- nožičkami klopká po plávajúcej podlahe
- rýchlo behá
IMG_4289.jpg  
IMG_4290.jpg  
IMG_4291.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Spyko24 je offline (nepripojený) Spyko24

    Spyko24
    Podľa popisu by to aj sedelo lenže tento je väčší má 20mm, na chrbte nemá žiadny vzor a videl som ich mnoho ale žiaden nemal nič do žlta na tele. Sôr by som povedal že to bude niečo podobné

    Na google som pozrel obrázky RUSa a veru nieje to ono, toto čudo má uzke telo.
    Naposledy upravil Spyko24 : 10.07.12 at 09:36 Dôvod: doplnenie

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    pozri na túto stránku, mne pripadá ako střevlíkovitý. skús chlapíkovi poslať dotaz a foto.. Inak tieto chrobáky k nám vlietajú vždy v lete, nič nerobia , nevšimla som si, že by vnútri domu nejak škodili. Sú aktívne v noci a trochu protivné. Po lete zasa zmiznú.. rozhodne to nie je škodca typu rus, šváb.. nech brouka žít!

    http://www.i-priroda.wz.cz/bceled.htm

    Naposledy upravil witch : 10.07.12 at 10:00 Dôvod: doplnok

    Čo to je za chrobáky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.