Zavrieť

Porady

Minerálky pre zamestnancov

Chcem sa uistiť či účtujem správne poradí mi niekto prosím?Majiteľ nakupuje minerálky a sirupy pre svojich zamestnancov účtujem to na 501 mám to tak správne?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    zuzipe Pozri príspevok
    Chcem sa uistiť či účtujem správne poradí mi niekto prosím?Majiteľ nakupuje minerálky a sirupy pre svojich zamestnancov účtujem to na 501 mám to tak správne?Ďakujem
    skôr by som to účtovala na 527 , resp 528 . , ale pozor .
    na 527 sú náklady na pracovné a ochranné pomôcky vyplývajúce zo zákona - teda daňovo uznatelné , na 528 nad rámec zákona - teda daňovo neuznatelné.
    V tvojom prípade - sirup - určite na 528 ,
    a minerálky na 527 iba v prípade ak nie je zdroj pitnej vody v budove . Inak na 528 .
    minerálky sú daňovo obhájitelné napr na stavbách apod . ale určite nie sirup .

    zuzipe je offline (nepripojený) zuzipe

    zuzipe
    Ďakujem veľmi pekne keď budem tie minerálky účtovať cez tú 527 môžem si tam dať aj DPH či nie?pokiaľ to bude do limitu?

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    ja dávam minerálky na 501 a ochutené minerálky na 548-nedaňové pre zamestnancov a konateľov a ostatné nápoje káva, občerstvenie na 513, je to dobre lebo som sa to tu niekde dočítala

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    yvica Pozri príspevok
    ja dávam minerálky na 501 a ochutené minerálky na 548-nedaňové pre zamestnancov a konateľov a ostatné nápoje káva, občerstvenie na 513, je to dobre lebo som sa to tu niekde dočítala
    yvica nechcem Ti brať ilúzie ale to že sa tu niečo dočítaš ešte neznamená že to musí byť na 100% správne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    yvica Pozri príspevok
    ja dávam minerálky na 501 a ochutené minerálky na 548-nedaňové pre zamestnancov a konateľov a ostatné nápoje káva, občerstvenie na 513, je to dobre lebo som sa to tu niekde dočítala
    548 je tam nesprávna. Ak si chceš účtovanie overiť, kuk do postupov účtovania.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Nákup minerálky pre montérov na stavbách v letných horúčavách (nad 30st.) možno účtovať na 501daňový náklad + 343AE /uplatniť DPH na vstupe/?
    Vďaka!

    Minerálky pre zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.