Zavrieť

Porady

študijný pobyt

Zamestnankyňa má byť vyslaná na dvojmesačný študijný pobyt na zahraničnú univerzitu. Zamestnávateľ sa rozhodol poskytnúť jej pracovné voľno s náhradou mzdy, patrí zamestnankyni aj náhrada výdavkov ako pri zahraničnej pracovnej ceste? Ďakujem za odpoveď.
Alica
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ja predpokladám, že nie, nakoľko študijný pobyt nie je pracovnou cestou a nie sú splnené podmienky §§ 1 a 2 Zákona o cestovných náhradách. Alebo sa jedná o pracovnú cestu? (pozri § 57 Zákonníka práce) Potom ale nemôže dostať náhradu mzdy, ale mzdu za uvedené obdobie.

    alica je offline (nepripojený) alica

    alica
    ďakujem pekne za odpoveď,
    podľa mňa by sa mohlo jednať o prehlbovanie kvalifikácie § 154 Zák. práce, a potom naozaj patrí zamestnancovi mzda, keďže účasť na vzdelávaní je výkonom práce. Potom by sa asi mohlo jednať o pracovnú cestu. Ešte mám problém, že ak by sa to takto kvalifikovalo - čo víkendy a sviatky? Patria zamestnancovi diéty za tieto dni? Som z toho jeleň.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    No ak by o pracovnú cestu šlo, tak zahraničnou pracovnou cestou je čas pracovnej cesty v zahraničí vrátane výkonu práce v zahraničí do skončenia tejto cesty. Čo vyplatíš, závisí od cestovného príkazu. Ak má náhodou zabezpečené stravovanie v celom rozsahu, diety jej nevyplatíš, ak nemá, musíš za celú dobu. No a mzdu 100%, ako keby pracovala.

    alica je offline (nepripojený) alica

    alica
    Milá Luba2,
    ďakujem za promptnú odpoveď, doteraz sme podobnú situáciu vo firme nemali, takže mi to nebolo celkom jasné
    Alica

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.