Zavrieť

Porady

priestupok proti majetku je problem ku prijatiu do pz ?

Dobry den mam priestupok proti majetku a velmi sa chcem stat prislusnikom pz...viem ze vsade ide o znamost ale chcem sa len opytat ci to moze vadit aby ma mohli prijat...vopred dakujem za kazdu radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    Viem, že sa k firme podostávalo pár naozaj divných jedincov Ale tie previerky sa bežne robia. Priestupok proti majetku je jednoducho zistiteľný z informačného systému MAKOP, dopravný priestupok z informačného systému DSA. Oba informačné systémy majú k dispozícii aj obvodné úrady.
    kaco11 mimo temy: občas mam pocit, ze ich je viac nez dost

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    David2403 Pozri príspevok
    Dobry den mam priestupok proti majetku a velmi sa chcem stat prislusnikom pz...viem ze vsade ide o znamost ale chcem sa len opytat ci to moze vadit aby ma mohli prijat...vopred dakujem za kazdu radu...
    Neviem, čo považuješ za priestupok proti majetku, ale čistý výpis z registra trestov pri takýchto povolaniach je absolútna samozrejmosť.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    príslušník PZ musí byt bezúhonný,

    Bezúhonnost sa preukazuje ODPISOM z registra trestov,

    V odpise registra trestov (ktorý je verejnou listinou) sa uvádzajú údaje o každom právoplatnom odsúdení, priebehu výkonu trestu a ochranného opatrenia, aj o odsúdeniach, ktoré boli podľa rozhodnutia súdu alebo na základe zákona zahladené.Takze je tam všetko

    § 50
    Priestupky proti majetku


    (1) Priestupku sa dopustí ten, kto úmyselne spôsobí škodu na cudzom majetku krádežou, spreneverou, podvodom alebo zničením alebo poškodením veci z takého majetku, alebo sa o takéto konanie pokúsi.

    (2) Za priestupok podľa odseku 1 možno uložiť pokutu do 331 eur.

    Taže ak si spáchal priestupok voči majetku /ako vravíš/ a bol si blokovo riešený /ako sa uvádza v zákone, pretože priestupky sa riesia vačšinou blokovo/ tak v odpise z registra trestov nemáš žiadny záznam t.j. si bezzúhonný občan pre potreby prijímacieho konania k PZ SR.

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    Okrem odpisu z registra trestov sa bezúhonnosť uchádzača overuje aj lustráciami v policajných evidenciach, ktorými jednoznačne bude zistené, že si sa priestupku proti majetku dopustil, takže to by sa už o tej podmienke bezúhonnosti dalo diskutovať. A zvlášť ak je viac uchádzačov, ako voľných miest v súčasnosti...
    V praxi to prebieha ako previerka miestne príslušného obvodného oddelenia v mieste bydliska, kedy dotyčný policajt vyťahuje rešerše aj z interných elektronických evidencií. A z tých taký priestupok nevymažeš. Sú to evidencie, ktoré obhospodaruje polícia spoločne s obvodnými úradmi.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pavol36 Pozri príspevok
    Okrem odpisu z registra trestov sa bezúhonnosť uchádzača overuje aj lustráciami v policajných evidenciach, ktorými jednoznačne bude zistené, že si sa priestupku proti majetku dopustil, takže to by sa už o tej podmienke bezúhonnosti dalo diskutovať. A zvlášť ak je viac uchádzačov, ako voľných miest v súčasnosti...
    V praxi to prebieha ako previerka miestne príslušného obvodného oddelenia v mieste bydliska, kedy dotyčný policajt vyťahuje rešerše aj z interných elektronických evidencií. A z tých taký priestupok nevymažeš. Sú to evidencie, ktoré obhospodaruje polícia spoločne s obvodnými úradmi.
    tak toto by som chcela fakt v reále vidieť už boli aj takí čo už robili "pezinok" a bol vyhlásený právoplatný rozsudok súdu....
    David2403 kazdy ma svoju politiku k tej teme...tak to radsej uzavrieme...................................

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pavol36 Pozri príspevok
    Viem, že sa k firme podostávalo pár naozaj divných jedincov Ale tie previerky sa bežne robia. Priestupok proti majetku je jednoducho zistiteľný z informačného systému MAKOP, dopravný priestupok z informačného systému DSA. Oba informačné systémy majú k dispozícii aj obvodné úrady.
    mám pocit, že čo kus to katastrofa a vyhliadky do budúcna?
    kaco11 lujza.j, ale ono to suvisí aj s tým, že napríklad zrušili základnu vojensku sluzbu. Tí chlapci co teraz nastupuju sa nevedia správat. Ale zase sa nedá hádzať všetkých do jedneho vreca, nemyslís?
    lujza.j jasné že súvisí...hádzať do jedného vreca? to nie , ale aj tak je to hrôza...nevedia komunikovať s ľudmi...otvoriť ústa..."základku"tiež skrátili...ťa to zastaví na ulici a som z toho v nemom úžase....

    pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

    pavol36
    Vyhliadky do budúcna? Mňa už nenaserie nič (okrem 10% výsluhy, ktorú dám na oltár vlasti) - 23 rokov už odrobené mám, a keď sa už moc naseriem, potom sa začnem titulovať ako dôchodca

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pavol36 Pozri príspevok
    Vyhliadky do budúcna? Mňa už nenaserie nič (okrem 10% výsluhy, ktorú dám na oltár vlasti) - 23 rokov už odrobené mám, a keď sa už moc naseriem, potom sa začnem titulovať ako dôchodca
    ja tiež..v októbri 24začnem....tam kde som momentálne tiež vyčkám už do dôchodku ja aj ked by som sa nasrdila tak fakt neviem čo by som spravila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.