Zavrieť

Porady

Cestovanie Česko <> Slovensko - dieťa 14 rokov

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ktorá z týchto možností je správna:

14 ročné dieťa, ktoré bude cestovať z Čiech na Slovensko potrebuje pas... ale..

Potrebuje ísť v sprievode rodičov? Potrebuje ísť všeobecne v sprievode dospelej osoby? Potrebuje cestovať s osobou staršou aspoň 15 rokov alebo môže cestovať samo? Mám bratranca v Brne a chcel by prísť na Slovensko, tak sa teda pýtam, aké sú tam podmienky. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Vitaj na porade.
    A hľadal si informácie na nete? Ja som sa dočítala, že od 26. 6. 2012 potrebuje platný cestovný doklad. Od 1. 1. 2012 môže aj mladšie dieťa ako 15 ročné vycestovať do štátov EU(+Nórsko, Lichtenštajnsko, Island a Švajčiarsko) na občiansky preukaz, o ktorý však musia požiadať rodičia. Bližšie TU.
    Tiež som sa dočítala, že deti od 10 do 17 rokov môžu do zahraničia cestovať aj samé ale len s písomným súhlasom rodičov. Viď TU.
    Naposledy upravil Marína : 14.07.12 at 06:35

    nelanela je offline (nepripojený) nelanela

    nelanela
    rakticky kontroly na hraniciach nie su, ale keby nahodou tak moze byt problem najmä vo vlaku keby sa zdal podozrivy a chceli by od neho nejake doklady policajti a zacne po cesky na slovensku tak hned by mozno chceli nejaky doklad. to s tym pasom je absurdita. moja neter nemoze do hodonína na prazdniny, lebo má 12 rokov a nemá ani pas ani občianku a aby vraj nemala problém. je to strasne hlupe.

    Cestovanie Česko <> Slovensko - dieťa 14 rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.