Zavrieť

Porady

Prevod

Dobrý deń.
Poprosím Vás o radu pri účtovaní:

Sro. AB mala podiel v s.r.o. BC.

Firma BC-konateľ vyplatil firme AB za prevod obchodného podielu 5350 € VPD - to účtujem 378/661, potom následne 211/378
ale ako zaúčtujem zápis o prevode časti základného imania v sume ZI 4250€ firme AB? Malo by byť účtované 561/06x, ale prevzala som firmu, kde nebola žiadna účtovná operácia, okrem základného imania. Čiže mala som prevziať otváraciu súvahu 06x/..., ale nebolo nič zaúčtovaní a nechcem im opravovať DP.

Môžem to zaúčtovať 561/379? Potom následne PPD 379/211

Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
ak nie je zaradený OP v majetku na 06x
ani na 043x, tak bud treba hľadať chybu
alebo nemôžeš účtovať vyradenie - ved nie je čo vyraďovať.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

zuzana.š.
Ďakujem. Prebrala som firmu prevodom obchodného podielu, kde som našla tieto nedoriešené veci. Viem, že nie je čo vyraďovať, ale ako mám potom naúčtovať rozdiel medzi obstar. cenou a predajnou cenou do výnosov? Mohla by som len rozdiel naúčtovať 378/661, pričom 211/378 by som dala taktiež len rozdiel? Nechcem opravovať daňové priznanie a výkazy za účtovníckou firmou, len správne začať. Ďakujem veľmi pekne.

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
ak nemáš OC v účtovníctve, nemáš čo účtovať, nemáš ani čo upravovať..............
ak sa vrátiš do minulých období a nájdeš chybu a ju aj účtovne opravíš, potom môžeš uvažovať tak ako uvažuješ.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.