Zavrieť

Porady

Pri dohode o vykonaní práce môže byť pohyblivou zrážkou zrážka za služobný telefón?

Pracujem pre jednu spoločnosť na základe dohody o vykonaní práce. V článku II sú Povinnosti zamestnávateľa a druhý bod tohto článku hovorí o poskytnutí mobilného telefónu zamestnancovi? s predplateným paušálom. Zamestnávateľ podľa tohto článku sa zaväzuje preplácať 50% fakturácie operátora maximálne 15 €. Zo začiatku to boli primerané čiastky, ale za posledné dva mesiace hoci som telefonovala podstatne menej, ako zo začiatku vzťahu mi stahuje všetko, či by sa jednalo o 19 € odmenu alebo 27 €, pritom mi nedá žiadne vyúčtovanie. Druhý mesiac prostredníctvom svojho priameho nadriadeného obchodnej skupiny, žiadam výpis hovorov, spoločnosť mi ich nedáva. Ako mám postupovať?

A po druhé. Po uplynutí mesiaca ku 20-ému nasledujúceho mesiaca mi dá výplatnú pásku, kde pohybliivou čiastkou je zrážka za uvedený mobil. Je to možné? Pritom v dohode sa vôbec neuvádza, čo mi prepláca, či hovory alebo sms správy a ktorému operátorovi.

Mám z toho čudný pocit.

S Pozdravom ninet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pri dohode o vykonaní práce môže byť pohyblivou zrážkou zrážka za služobný telefón?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.