Zavrieť

Porady

mám nárok na podporu v nezamestnanosti po RD?

Dobrý deň, chcem sa poradiť či mi schvália podporu v nezamestnanosti ak:
19.02.2008 som začala pracovať
13.06.2009 som nastúpila na MD
25.12.2009 koniec MD
26.12.2009 začiatok RD
11.07.2012 koniec RD
12.07.2012 ukončenie pracovného pomeru

Za info vopred ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Máš nárok na dávku v nezamestnanosti, tvoje poistenie v nezamestnanosti trvalo viac ako 730 dní. Ak sa stihneš zaevidovať do 7 kal.dní od skončenia prac.pomeru, zaevidujú ťa spätne od 1. dňa.
0 0
lenka262 lenka262

lenka262 je offline (nepripojený) lenka262

Ďakujem, potešili ste ma, pekný večer
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
mám podobný problém...ale u Lenky262 nevidím, že by poistenie v nezamestn. trvalo viac ako 730 dní, veď prac.pomer pred MD trval 16 mesiacov, a počas MD a RD poistenie za
mamičku nikto neplatí /pokiaľ viem/....ďakujem za vysvetlenie...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
mám podobný problém...ale u Lenky262 nevidím, že by poistenie v nezamestn. trvalo viac ako 730 dní, veď prac.pomer pred MD trval 16 mesiacov, a počas MD a RD poistenie za
mamičku nikto neplatí /pokiaľ viem/....ďakujem za vysvetlenie...
Ak pracovný pomer počas RD trvá, trvá aj poistenie v nezamestnanosti. Lenka preto más plnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
mám podobný problém...ale u Lenky262 nevidím, že by poistenie v nezamestn. trvalo viac ako 730 dní, veď prac.pomer pred MD trval 16 mesiacov, a počas MD a RD poistenie za
mamičku nikto neplatí /pokiaľ viem/....ďakujem za vysvetlenie...
nik neplatí, ale poistenie podľa zákona č. 461/2003 má.......
stačí jej po MD, resp, RD mať účasť na poistení aj jeden deň s max. VZ a bude mať podporu v nezamestnanosti maximálnu.....
ak nebude mať ani jeden deň i napriek tomu dostane PvN ale z VZ pred nástupom na MD ......
rieši to zákon č. 461/2003 Z.z. v pl. znení....VI. hlava zákona......§ 104 a následné.....
Naposledy upravil Mila123 : 18.07.12 at 06:11
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
júúúúj veronika, to ste ma potešila, idem od 1.8.2012 na ÚP...takže aspoň chvíľu
budem poberať od štátu peniaze....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
júúúúj veronika, to ste ma potešila, idem od 1.8.2012 na ÚP...takže aspoň chvíľu
budem poberať od štátu peniaze....
Si ešte na RD ?
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
u mňa je to takto.posledných 12 rokov robím u toho istého
zamestnávateľa../t.j. som v jeho evidencii/....
26.6.2011 mi skončil rodičovský,
27.6.2011 nástup do práce
31.7.2012 ukončenie prac.pomeru
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
u mňa je to takto.posledných 12 rokov robím u toho istého
zamestnávateľa../t.j. som v jeho evidencii/....
26.6.2011 mi skončil rodičovský,
27.6.2011 nástup do práce
31.7.2012 ukončenie prac.pomeru
Doba poistenia je u teba v poriadku, myslela som len, že ak si ešte na RD, správnym nastavením čerpania a preplatenia príp. dovolenky sa dá ovplyvniť výška dávky v nezamestnanosti.
0 0
lenka262 lenka262

lenka262 je offline (nepripojený) lenka262

Prosím Vás, mohli by ste mi presnejšie vysvetliť ako ste to mysleli mať účasť na poistení aj jeden deň s max. vymer. základom. Poprípade, čo by som mala spraviť, aby som získala maximálnu podporu v nezamestnanosti. Tiež by som rada vedela okolo akej čiastky sa pohybuje podpora, ešte som žiadnu nepoberala. Vopred ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lenka262 Pozri príspevok
Prosím Vás, mohli by ste mi presnejšie vysvetliť ako ste to mysleli mať účasť na poistení aj jeden deň s max. vymer. základom. Poprípade, čo by som mala spraviť, aby som získala maximálnu podporu v nezamestnanosti. Tiež by som rada vedela okolo akej čiastky sa pohybuje podpora, ešte som žiadnu nepoberala. Vopred ďakujem
Lenka, čo s dovolenkou za rok 2009 ? Čerpala si si ju pred nástupom na MD, alebo ti ju preplácali teraz po skončení RD ?
0 0
lenka262 lenka262

lenka262 je offline (nepripojený) lenka262

Čerpala som ju pred nástupom na MD
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lenka262 Pozri príspevok
Čerpala som ju pred nástupom na MD
Škoda, lebo práve vyčerpaním jedného dňa dovolenky po skončení RD + preplatením zvyšku sa dá dosiahnuť pekná výška dávky v nezamestnanosti.

Dávka v nezamestnanosti je 50 % denného vymer.základu. Vypláca sa za kal.dni.
0 0
lenka262 lenka262

lenka262 je offline (nepripojený) lenka262

Nevadí, som rada, že aspoň niečo dostanem, kým si nenájdem nejakú prácu. Ešte raz ďakujem, veľmi ste mi pomohli
0 0
Dvojičky Dvojičky

Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

Chcela by som sa opýtať ohľadne mojej známej. Skončila jej RD 17.07.2012 s dvojičkami. Zo zamestnania dostala výpoveď. Ak by chcela ísť na ÚP a dostávať max. podporu existuje ešte tá možnosť sa zamestnať u iného zamestnávateľa s max. VZ na 3 mesiace a potom ísť až na podporu ? Bude jej určite potom podpora vyplácaná z max. VZ ? Ďakujem
0 0
Dvojičky Dvojičky

Dvojičky je offline (nepripojený) Dvojičky

Dvojičky Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať ohľadne mojej známej. Skončila jej RD 17.07.2012 s dvojičkami. Zo zamestnania dostala výpoveď. Ak by chcela ísť na ÚP a dostávať max. podporu existuje ešte tá možnosť sa zamestnať u iného zamestnávateľa s max. VZ na 3 mesiace a potom ísť až na podporu ? Bude jej určite potom podpora vyplácaná z max. VZ ? Ďakujem
Teraz som čítala v inom príspevku, že by jej stačilo v inom zamestnaní po skončení RD odpracovať len jeden deň a dostávala by max. podporu ? je to pravda ? dovolenku si vyčerpala pred MD.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

veronikasad Pozri príspevok
...ak si ešte na RD, správnym nastavením čerpania a preplatenia príp. dovolenky sa dá ovplyvniť výška dávky v nezamestnanosti.
Veronika, prosím Ťa, mohla by si mi vysvetliť, čo presne to znamená?

Resp. - aký bude rozdiel v dávkach v nezamestnanosti, ak zamestnankyňa po návrate z RD:
a) dostane výpoveď z nadbytočnosti a bude nezamestnaná až po 3 mesiacoch výpovednej doby, alebo
b) požiada o skončenie PP dohodou (v nadväznosti na §63 1b), pričom 1 deň po nástupe z RD bude mať preplatený ako odpracovaný, prípadne vyčerpá ešte cca 6 dní dovolenky a ďalších 21 jej bude preplatených, plus 3-mesačné odstupné?
Čo je pre ňu výhodnejšie?

Ďakujem!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zimama Pozri príspevok
Veronika, prosím Ťa, mohla by si mi vysvetliť, čo presne to znamená?

Resp. - aký bude rozdiel v dávkach v nezamestnanosti, ak zamestnankyňa po návrate z RD:
a) dostane výpoveď z nadbytočnosti a bude nezamestnaná až po 3 mesiacoch výpovednej doby, alebo
b) požiada o skončenie PP dohodou (v nadväznosti na §63 1b), pričom 1 deň po nástupe z RD bude mať preplatený ako odpracovaný, prípadne vyčerpá ešte cca 6 dní dovolenky a ďalších 21 jej bude preplatených, plus 3-mesačné odstupné?
Čo je pre ňu výhodnejšie?

Ďakujem!
Ľubka, čo sa týka výšky dávky v nezamestnanosti, určite je pre ňu výhodnejšie, ak si po skončení RD vyčerpá jeden deň dovolenky, ostatnú si nechá preplatiť a požiada o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby (s nárokom na odstupné)
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

veronikasad Pozri príspevok
Ľubka, čo sa týka výšky dávky v nezamestnanosti, určite je pre ňu výhodnejšie, ak si po skončení RD vyčerpá jeden deň dovolenky, ostatnú si nechá preplatiť a požiada o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby (s nárokom na odstupné)
Sorry, ale ešte ma napadlo - má toto efekt, aj keď organizácia ide podľa 553-ky? (Lebo tam vlastne neexistuje priemerka, ale stále len funkčný plat...)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zimama Pozri príspevok
Sorry, ale ešte ma napadlo - má toto efekt, aj keď organizácia ide podľa 553-ky? (Lebo tam vlastne neexistuje priemerka, ale stále len funkčný plat...)
Ľubka, neviem, s 553-kou nemám skúsenosti.

Pokial ale ide o výpočet dávky v nezamestnanosti, tam je dôležitá výška denného VZ. Ak pracovný pomer po skončení RD trvá len jeden deň, do VZ vstupuje aj preplatená dovolenka a príp. odstupné. (a je asi jedno, či dovolenka a odstupné je preplácané priemerkou alebo funkčným platom).
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať