Zavrieť

Porady

Paradentoza - Vitamin C

Manzel ma paradentozu. Zubna lekarka mu povedala, ze ma uzivat denne sumivy Vitamin C 500mg. Uziva ho uz vyse 5 rokov. Okrem toho denne zje pomerne vela ovocia. V poslednom obdobi ma vsak problemy so zaludkom, casto mava rano hnacky. Moze to byt sposobene dlhodobou konzumaciou Vitaminu C? Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Citlivejšie osoby, ktoré dlhodobo užívajú zvýšené dávky vit. C môžu reagovať hnačkami alebo inými tráviacimi ťažkosťami. Syntetické vitamíny okrem toho zaťažujú pečeň. V tomto prípade je lepšie odšťavovať ovocie a takto získavať väčšie množstvo prírodných vitamínov. Ide to síce trošku do peňazí ale zdravie je prednejšie. Čerstvá ovocná a zeleninová šťava blahodárne pôsobí aj na trávenie (hnačky prestanú). Vypiť vždy ráno nalačno aspon 2dcl ovocnozeleninovej šťavy (jablko,mrkva,petržlen,uhorka,zázvor,pomaranč,c itrón a pod.). Môžete vyskúšať rôzne kombinácie.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja som kedysi dlho bojovala s krvácajúcimi ďasnami....u mňa to spravila správna pasta + správna kefka + technika umývania zubov. ďasná mám zdravé už nejaký ten rôčik

    Paradentoza - Vitamin C

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.