Zavrieť

Porady

montáž kuchynskej linky a obklad

Objednal som si od známej českej firmy kuchynskú linku so vstavanými elektrospotrebičmi aj s montážou. Predpokladal som, že po tom, čo svojpomocne odstránim starú linku a zhodím staré kachličky, položím podlahu a vykachličkujem nanovo bude kuchyňa pripravená na montáž novej linky.
Pre istotu som si zajednal ešte premeranie u firmy. Prišiel pán, ktorý bude montáž vykonávať a na moje počudovanie mi fixou označil body na stene kde majú byť zásuvky, vyvedená voda a odpad. Takže väčšinu toho budem musieť poprerábať. ešte väčšie prekvapenie prišlo keď mi povedal, že najprv mi v danom termíne zmontujú kuchynskú linku a až potom mám priestor medzi hornými a spodným skrinkami vykachličkovať. Prišlo mi to nelogické, ale neviem, lebo sám v takýchto prácach nie som zbehnutý (kachličkovať bude asi švagor-murár). Vraj sa mám kachličkou "odpichnúť" od vrchnej skrinky a poslednú na hrane pracovnej dosky "zarezať". Netesnosti vraj skryje lišta. Tak teraz neviem, logika mi hovorí, že je to divné. Čo urobí vytlačené lepidlo na skrinkách dosť drahej linky ? Pôjde vôbec očistit ? Skutočne sa to tak robí ? V telke na FNL a pod. som to tak videl robiť, ale to sú amíci a tí robia kadečo. Alebo si len chce niekto uľahčiť prácu, aby nemusel zapilovať jednotlivé diely a skrinky ? Linka je dosť členitá, napr. vyvýšené rohové umývadlo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Tak to zameranie je samozrejme nutné pred montážou aby si mal elektriku +vodu+odpad+plyn tam kde treba. A kachličkovať možeš teraz ,len to musí robiť naozaj odborník , dodržať treba len hornú hranu na ktorú dosadnú horné skrinky , dole može končiť obklad hocikde len aby to bolo pod precovnou doskou.Presnú výšku by ti mal povedať predajca podľa návrhu alebo montér ktorý to bude montovať.

    montáž kuchynskej linky a obklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.