Zavrieť

Porady

opravný mesačný výkaz do sociálnej poisťovne

Prosím poraďte!!!
Mám viac otázok, ktoré sa týkajú zamestnancov na dohodu...Pred mesiacom som tu začala pracovať, takže robím "poriadok"...

Našla som chybu v mesačnom výkaze poistného a príspevkov z mája 2005... Môžem teraz ešte podať opravný výkaz? Celková suma bola správna, len v prílohe bolo zle rozpísané úrazové poistenie dohodárov.

Dohodári, ktorí skončili k 30. 10. 2005, sú pravdepodobne nahlásení na úrade práce (nemám na nich žiadny kontakt) mi nepodpísali žiadosť o ročné zúčtovanie dane...Mám im ho aj tak urobiť?

A ešte jedna vec... Daň, ktorá im bola vypočítaná zo mzdy, nebola zaplatená daňovému úradu...Čo s tým? Mám ju doplatiť?

ďakujem...už som tu z toho zúfalá...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    mirkajanco
    Prosím poraďte!!!
    Mám viac otázok, ktoré sa týkajú zamestnancov na dohodu...Pred mesiacom som tu začala pracovať, takže robím "poriadok"...

    Našla som chybu v mesačnom výkaze poistného a príspevkov z mája 2005... Môžem teraz ešte podať opravný výkaz? Celková suma bola správna, len v prílohe bolo zle rozpísané úrazové poistenie dohodárov.
    Teoreticky platí, že každá chyba sa má opraviť. V tomto prípade by som zvážila nutnosť opravy najmä ak nedochádza k preplatku ale nedoplatku voči Soc. poisťovni.

    Dohodári, ktorí skončili k 30. 10. 2005, sú pravdepodobne nahlásení na úrade práce (nemám na nich žiadny kontakt) mi nepodpísali žiadosť o ročné zúčtovanie dane...Mám im ho aj tak urobiť?
    Kto nepredloží Žiadosť o vykonanie..., tomu sa nevykoná . Už je to len na zamestnancoch ako sa rozhodnú.

    A ešte jedna vec... Daň, ktorá im bola vypočítaná zo mzdy, nebola zaplatená daňovému úradu...Čo s tým? Mám ju doplatiť?
    Bez otázky, neodkladne, ihneď !

    ďakujem...už som tu z toho zúfalá...
    Odpoveď je zapracovaná v otázke.

    opravný mesačný výkaz do sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.