Zavrieť

Porady

Čerpanie sociálneho fondu

Chcem sa spýtať, budeme mať polročné posedenie a všetko by sme chceli zaplatiť zo sociálneho fondu. Je na takýto účel možné použiť sociálny fond a potom je nutné rozpočítať celú čiastku na jednotlivých zamestnancov a odviesť z toho poistné a daň?
Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mendelina Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, budeme mať polročné posedenie a všetko by sme chceli zaplatiť zo sociálneho fondu. Je na takýto účel možné použiť sociálny fond a potom je nutné rozpočítať celú čiastku na jednotlivých zamestnancov a odviesť z toho poistné a daň?
Ďakujem
Je to možné, ale podlieha to zdaneniu, odvodom, tak ako píšeš.
0 0
mendelina mendelina

mendelina je offline (nepripojený) mendelina

Ďakujem
0 0
Novanka Novanka

Novanka je offline (nepripojený) Novanka

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci je mozne vramci vnutra firmy prealokovavat nakumulovanu ciastku sofialneho fondu z "jedneho suflika" do druheho. TIe sufliky u nas predstavuju jednotlive predajne...ako firma posobime pod jednym ICO.
VOpred vdaka za akukolvek kompetentnu odpoved, pripadne odvolavku na zakon.z
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja by som sa chcela opýtať, či potrebujem doklad o použití peňazí zo sociálneho fondu, alebo stačí mi nejaký interný doklad? Teda, že nemám doklad o nákupe čohokoľvek.
Vopred vďaka za odpoveď.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

účtovníctvo je o dokladoch....podľa môjho názoru musíš mať doklad.....
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
dobrý deň, chcem sa len opýtať, či môžem v priebehu roka, napr.09/2012 začať prispievať zamestnancom zo SF určité %, či nemusím len začiatkom roka, keď doteraz si platili celú sumu 45% ?
ďakujem za odpoveď.
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
čo ja viem tak môžeš, ani v zákone o SF som obmedzenie nenašla ohľadom toho akurát len:
(2) Zamestnávateľ podľa § 5 ods. 1, ktorý za predchádzajúci kalendárny rok dosiahol zisk a splnil všetky daňové povinnosti k štátu, obci a vyššiemu územnému celku a odvodové povinnosti k zdravotným poisťovniam a Sociálnej poisťovni, môže tvoriť povinný prídel podľa odseku 1 písm. a) do výšky 1 %. Zamestnávateľ, ktorý nesplnil niektorú z podmienok uvedených v prvej vete, tvorí povinný prídel do fondu vo výške 0,6 %
0 0
LydaLyda LydaLyda

LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť - dopravné zo SF, mám nového za-nca, ktorý bude pracovať na 0,2% úväzok, t.j. 7,5 h týždenne, do zamestnania dochádza, jeho plat bude 200 Eur (odborný zamestnanec), podľa mňa nemá nárok na dopravné, lebo podľa § 7 ods. 5 zákona 152/1994 Z. z. - o sociálnom fonde je jeho plat vyšší (prepočet na úväzok) ako 50% priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v NH (v roku 2012 beriem tento priemer mzdy za rok 2010 čo bolo 769 Eur na plný úväzok)? alebo ako to počítate Vy? v minulosti to bolo 200 Sk a viac za predložené cestovné lístky na mesiac ........, aby mu vznikol nárok.
0 0
kk11 kk11

kk11 je offline (nepripojený) kk11

Dobrý deň, mám refakturovať časť nákladov na cestovné na dcérsku spoločnosť. Cela faktúra aj s DPH bola hradená zo sociálneho fondu vo výške 400 eur vrátane DPH. Refakturovať mám sumu 80 eur. Mám vystaviť faktúru na 66,67 eur + 13,33 DPH a zaúčtovať na 472 len čiastku 66,67, aj keď v materskej spoločnosti bola celá suma 80 eur zaúčtovaná na SF? Alebo mám inak postupovať?
Prosím Vás, viete mi niekto poradiť?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AKo hradená, myslíš že nešla do nákladov ale na MD 472 ako čerpanie SF?
0 0
kk11 kk11

kk11 je offline (nepripojený) kk11

áno, aj spolu s DPH
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kk11 Pozri príspevok
áno, aj spolu s DPH
Faktúru zaúčtuješ rovnako na 472.
0 0
kk11 kk11

kk11 je offline (nepripojený) kk11

prosím ťa a v akej sume? lebo na účet 472 sa zaúčtovala celá suma 80 eur, keďže nemáme nárok si odpočítať daň na vstupe. mám vyfaktúrovať sumu 66,67 eur, čo boli skutočné náklady + 13,33 eur DPH, čím nám vznikne daňová povinnosť alebo píšem hlúposti? Potom v dcérskej spoločnosti to pôjde znova na účet 472, ale aj spolu s DPH.
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
mala by si zaúčtovať faktúru za dopravu 5..,343/321, úhradu faktúry z účtu sociálneho fondu 321/221AE a fakturáciu dcérskej spoločnosti v sume 80,- 315/602 nakoľko podľa zákona o DPH § 46 Oslobodenie prepravných služieb od dane: (2) Oslobodená od dane je doprava osôb na území tuzemska, ak ide o dopravu a) z tuzemska do zahraničia. Nejde mi do hlavy prečo ste to ale uhrádzali so SF nie je to príspevok na dopravu pre zamestnanca, ani rekreačný pobyt..
0 0
kk11 kk11

kk11 je offline (nepripojený) kk11

išlo o "výlet" na agrokomplex, faktúra je od autobusovej spoločnosti a zúčastnili sa ho zamestnanci z obidvoch firiem, ale faktúrovalo sa to len materskej firme a časť sa musí refakturovať na dcéru. ale keďže všetko išlo na 472, neviem,ako vystaviť faktúru ohľadom DPH.
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
napíšte ako máte zaúčtované vo svojej spoločnosti faktúru. Nevadí, že je to sociálny náklad, podľa zákona DPH je táto služba oslobodená. Keď som čítala články na nete fakturovanie medzi dcérskou a materskou spoločnosťou je zaťažené DPH, nefakturuje sa tam vždy bez dane..
0 0
kk11 kk11

kk11 je offline (nepripojený) kk11

472/321 suma 402 eur (335+67 DPH)
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Dobry den,

chcem sa len uistit - ak si zamestnavatel prenajme sportove priestory napr. squash, tenisove kurty, ihrisko, bazén a podobne pre zamestnancov, moze ich zaplatit zo socialneho fondu (čerpanie)? Zamestnancom nezdanujem nic, neplatim odvody - par. 5 odst.7 zakona o dani z prijmu
Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

adinka55 Pozri príspevok
Dobry den,

chcem sa len uistit - ak si zamestnavatel prenajme sportove priestory napr. squash, tenisove kurty, ihrisko, bazén a podobne pre zamestnancov, moze ich zaplatit zo socialneho fondu (čerpanie)? Zamestnancom nezdanujem nic, neplatim odvody - par. 5 odst.7 zakona o dani z prijmu
Dakujem.
§5 Zákon o DzP
(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako
d) použitie rekreačného, zdravotníckeho, vzdelávacieho, predškolského, telovýchovného alebo športového zariadenia poskytnutého zamestnávateľom zamestnancom; rovnako sa posudzuje aj takéto plnenie poskytnuté manželovi (manželke) zamestnanca a deťom, ktoré sa na účely tohto zákona považujú za vyživované osoby (§ 33) tohto zamestnanca alebo jeho manželky (manžela),
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Podnikateľ mál so svojimi zamestnancami koncoročné posedenie. Ide zaplatiť fa, ale nevie čo treba napísať na FA aby mohol čerpať zo Soc. Fondu.? Napr. môže sa napísať pečené prasiatko, švédske stoly - misy a alkohol? To všetko na večierku mali. Musí byť aj počet zamestnancov?????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať