Zavrieť

Porady

Zhotovenie hrobu

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť??? S kamenárstvom mám spísanú objednávku a nie zmluvu o zhotovení pomníka a celého hrobu v ktorej je uvedené zhotovenie júl 2012.
Mám zaplatenú zálohu 1000eur.Keďže koniec júla je za 3dni a kamenár prácu neuskutočnil a ani mi nedvíha mobil je možné odstúpiť od zmluvy s tým, že mi vráti zálohu?Ak áno ako postupovať?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Airam30 Pozri príspevok
    no to je taký šikovný kamenár, ktorý nás stále ťahá za nos..teda mám ten pocit
    nekontaktoval ťa na cintoríne.....ak sa nič neudeje podala by som trestné oznámenie

    Airam30 je offline (nepripojený) Airam30

    Airam30
    ...myslím,že v pôvodnej téme to bolo o inom, urobila som kompromis a dohodla sa s ním, že do konca júla bude hrob hotový tak ako si prial on aj keď sme mali ústnu dohodu , že do 16.júla. Dala som mu čas. Myslela som, že si stojí za slovom, ale nič sa neudialo. A ver, že rodine to nevysvetlím, myslia si asi ,že sa o to nestarám.Chcem len radu keď si nesplnil to na čom sme sa dohodli, vzal zálohu o čom mám aj potvrdenie.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    už to tu bolo rozoberané veľa krát, ide o zmluvu o dielo, dôležité je znenie zmluvy - dohodnuté práva a povinnosti oboch strán

    Airam30 je offline (nepripojený) Airam30

    Airam30
    ....viem o kamenároch z Poľska, ale už som bohužiaľ oslovila kamenára, ktorý mi sľuboval aj nemožné.Kým potreboval zaplatiť zálohu vedel zavolať denne, keď som potrebovala ja volať s ním nedvíhal, alebo mi keď boli MS v hokeji a ja som si dovolila zavolať povedal, že nemá čas ,lebo pozerá hokej.Tak tomu hovorím "Podnikateľ."
    Súhlasím s tebou a veľmi sa mi páči štýl o ktorom píšeš, ale ten si rodičom nemôžem dovoliť dať z rodinných dôvodov.

    Airam30 je offline (nepripojený) Airam30

    Airam30
    Zmluvu o dielo chápem, ale my máme len zdrap papiera na ktorom je popis zhovenia, údaje o štýle pomníka, a dátum zhotovenia Júl 2012. Aj toto sa považuje za zmluvu o dielo.Zložila som mu zálohu, vydal mi doklad a to je všetko.Je koniec júla a nemám ani hrob ani peniaze.Nemám dohodnuté ani práva ani povinnosti, keďže zmluva neexistuje,l je len objednávka hrobu.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Airam30 Pozri príspevok
    Zmluvu o dielo chápem, ale my máme len zdrap papiera na ktorom je popis zhovenia, údaje o štýle pomníka, a dátum zhotovenia Júl 2012. Aj toto sa považuje za zmluvu o dielo.Zložila som mu zálohu, vydal mi doklad a to je všetko.Je koniec júla a nemám ani hrob ani peniaze.Nemám dohodnuté ani práva ani povinnosti, keďže zmluva neexistuje,l je len objednávka hrobu.
    zmluvu o dielo máte, ale nie v písomnej forme (zákon nevyžaduje písomnú formu), čo je škoda, ale je mi jasné, že pri dedinských remeselníkoch to takto funguje.

    Pozri §642 ods. 2 OZ "Objednávateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy aj vtedy, ak je zrejmé, že dielo nebude včas hotové alebo nebude vykonané riadne, a ak zhotoviteľ neurobí nápravu ani v poskytnutej primeranej lehote."

    neviem, či kamenár iba zobral zálohu a žiadne dielo nevykonáva, alebo ho vykonáva, ale neskoro a viazne komunikácia.

    Tvoj prípad: §518 OZ "Ak bol v zmluve určený presný čas plnenia a zo zmluvy alebo z povahy veci vyplýva, že na oneskorenom plnení nemôže mať veriteľ záujem, musí veriteľ oznámiť dlžníkovi bez zbytočného odkladu, že na plnení trvá; ak tak neurobí, zmluva sa od začiatku zrušuje."

    §517 ods. 1 OZ Dlžník, ktorý svoj dlh riadne a včas nesplní, je v omeškaní. Ak ho nesplní ani v dodatočnej primeranej lehote poskytnutej mu veriteľom, má veriteľ právo od zmluvy odstúpiť; ak ide o deliteľné plnenie, môže sa odstúpenie veriteľa za týchto podmienok týkať aj len jednotlivých plnení.

    Airam30 je offline (nepripojený) Airam30

    Airam30
    ..kamenár žiadne dielo nevykonáva a inak je to kamenár v meste .Ďakujem pekne, konečne rada čo mi pomôže.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Airam30 Pozri príspevok
    ..kamenár žiadne dielo nevykonáva a inak je to kamenár v meste .Ďakujem pekne, konečne rada čo mi pomôže.
    A KTO robí pomníky ?? PEKÁR ? stolár ? krajčír ? kuchár ?

    Asi NIE .

    Výroba pomníkov zostáva na kamenárovi.

    Airam30 je offline (nepripojený) Airam30

    Airam30
    pre Indeed....ak reaguješ ironicky najskôr si prečítaj na akú otázku som reagovala od poraďáka Mattta.
    Indeed BULULULUBULULULU....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Airam30 Pozri príspevok
    pre Indeed....ak reaguješ ironicky najskôr si prečítaj na akú otázku som reagovala od poraďáka Mattta.
    Ja mám za Teba RIEŠIŤ tvoje záležitosti ???

    No, nehnevaj sa !.....

    Airam30 je offline (nepripojený) Airam30

    Airam30
    no nechápem o čo ti ide, ale toto je "Porada" riešia sa tu veci a rozdávajú rady a ty ak nemáš a nevieš niekomu poradiť tak tu neironizuj.
    Vďaka za pochopenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.