Zavrieť

Porady

PODVOD S Mestským bytom ???

Dobrý deň,
prosím vás, chcela by som sa opýtať, či je možné a hlavne ako by som mala postupovať v tejto veci:
Dotyčný XY vlastnil v os. vlastníctve byt a požiadal si o pridelenie Meestského bytu - v inom meste. jeho žiadosť bola zaevidovaná v r.2010, následne v júny 2010 mu bol Mests.zast. byt aj pridelený - ale problém je ten, že vlastný svoj byt predal až v roku 2011. Zatajil skutočnosť, že má byt...uviedol že je nemajetný... oklamal mesto (alebo si to nejako vybavil...neviem).
čo by ste mi poradili - je to môj exmanžel, ešte nie je vyporiadané BSM - kde si nárokuje aj na polovicu môjho bytu.
Ako postupovať prosím ????

pozdravujem a dakujem za odpovede
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ak ste ten byt nadobudli do vlastníctva spoločne počas manželstva, jeho nárok na vysporiadanie je oprávnený. To ostatné ťa nemusí zaujímať, netýka sa to teba.
Pri vysporiadaní BSM súd prihliada na to, že podiely oboch manželov sú rovnaké. Ďalej sa prihliadne predovšetkým na potreby maloletých detí, na to, ako sa každý z manželov staral o rodinu, a na to, ako sa zaslúžil o nadobudnutie a udržanie spoločných vecí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

Ahoj KVAKA,
dakujem za rýchlu odpoved. Lenže maloleté dieťa už nemáme a byt - ktorý je teraz v BSM bol zakúpený mnou. Vieš, mňa len zaujíma, ako je to vôbec možné - že v meste kde žil mal v osobnom vlastníctve nehnuteľnosť v ktorej už žil so svojou družkou a dieťaťom (ich dieťaťom) a napriek tomu dostal Mestský byt a ešte chce vysúdiť v BSM peniaze odomňa.

Zaujíma ma to - pretože porušil zákon. Mne z toho jednoznačne plynie - že nemôže dostať mestský byt, ak je vlastníkom svojej nehnuteľnosti...a ešte sa súdiť aj somnou o byt - ktorý je môj. A všade uvádzal-že je nemajetný....... Je to neféééér
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Magda36 Pozri príspevok
Ahoj KVAKA,
dakujem za rýchlu odpoved. Lenže maloleté dieťa už nemáme a byt - ktorý je teraz v BSM bol zakúpený mnou. Vieš, mňa len zaujíma, ako je to vôbec možné - že v meste kde žil mal v osobnom vlastníctve nehnuteľnosť v ktorej už žil so svojou družkou a dieťaťom (ich dieťaťom) a napriek tomu dostal Mestský byt a ešte chce vysúdiť v BSM peniaze odomňa.

Zaujíma ma to - pretože porušil zákon. Mne z toho jednoznačne plynie - že nemôže dostať mestský byt, ak je vlastníkom svojej nehnuteľnosti...a ešte sa súdiť aj somnou o byt - ktorý je môj. A všade uvádzal-že je nemajetný....... Je to neféééér
Ak bol byt získaný počas manželstva, musíš preukázať z akých prostriedkov bol zakúpený.
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

Ahoj DRAK,
áno, to preukázať viem a aj dokážem - ibaže mňa skutočne zaujíma, či na neho môžem podať buď žalobu,alebo alebo ako mám postupovať???

Moja otázka je prosím Vás ľudkovia - ako je možné, že dostal byt mestký byt ked bol ešte stále vlastníkom nehnuteľnosti - svojej nehnuteľnosti..........je to podvopd nie???

A zomňa chce vytĺcť peniaze v Bsm. Všade zatajuje skutočnosti aké sú. Môžem ho žalovať??? Alebo je to neoprávnené obohatenie...alebo čo to vlastne je??????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Magda36 Pozri príspevok
Ahoj DRAK,
áno, to preukázať viem a aj dokážem - ibaže mňa skutočne zaujíma, či na neho môžem podať buď žalobu,alebo alebo ako mám postupovať???

Moja otázka je prosím Vás ľudkovia - ako je možné, že dostal byt mestký byt ked bol ešte stále vlastníkom nehnuteľnosti - svojej nehnuteľnosti..........je to podvopd nie???

A zomňa chce vytĺcť peniaze v Bsm. Všade zatajuje skutočnosti aké sú. Môžem ho žalovať??? Alebo je to neoprávnené obohatenie...alebo čo to vlastne je??????
Ako ti už napísala Kvaka, vysporiadanie BSM nijako nesúvisí so získaním mestského bytu.

Ak máš dostatok dôkazov, môžeš podať podnet na Mestský úrad, ktorý byt pridelil. Ale čo s tým okrem "dobrého pocitu" získaš, netuším ...
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

Ahoj Veronika,
znepríjemňuje mi už niekoľko rokov život. Nebudem mať dobrý pocit...ver že nie, lebo sú to len nerváky premňa. Lenže aj ja mám už konečne nárok na normálny život Veronika.

Mám dostatok dôkazov na to, že byt bol pridelený 6/2010 (mestský byt) a svoj vlastný predal až v 1/2011. Bola medzi nami dohoda - on vie, že byt ktorý je v bsm bol zakúpený výlučne len z mojich prostriedkov - no aj tak mi ztrpčuje život a súdi sa somnou.

Veronika, ak by som podala Podnet aj s dôkazmi - čo by masledovalo prosím?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Magda, našla som na internete náhodne toto:
Kritéria pre prideľovanie mestských bytov
1) Žiadateľ o pridelenie mestského bytu musí spĺňať tieto podmienky:
a) nemá vlastný byt, rodinný dom, družstevný byt a ani nie je čakateľom na družstevný byt, resp. stavebníkom rodinného domu,
b) býva v zdravotne závadnom alebo zdravotne nevhodnom byte,
c) ktorému bolo rozhodnutím súdu zrušené právo užívať byt po rozvode manželstva alebo na základe súdu z iného dôvodu,
d) sociálne odkázaným a nemôže si bytovú situáciu riešiť iným spôsobom.
2) Tieto kritéria sú posudzované vo vzájomnej súvislosti a to pri podaní žiadosti, preverovaní dôvodov bytovou komisiou a definitívnom rozhodovaní o pridelení bytu.
3) Vo výnimočných prípadoch možno prideliť byt aj žiadateľom, ktorí nespĺňajú hodnotené kritéria a to po prešetrení žiadosti bytovou komisiou a po jej prejednaní v mestskej rade.

Takže je to možné, ak to exmanžel dostatočne odôvodnil.
3 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

V "bsm" sa prezentuje...že je nemajetný...robí zo seba chudáka - a pritom skutočnosť je úplne iná.

Preto vás prosím, ako by som dokázala preukázať - že je to opačne. Do očí mi povedal, že vysúdi aj posledný cent. je ťažko nečinne sedieť, znervózňovať sa a popritom vedieť, že sa má ozaj dpobre...a zvysoka kašle na nejakú dohodu po rozvode.

Oklamal Mesto...štát...všetkých...a toto robí aj na súde BSM. To sa mám ozaj len tak nečinne prizerať???
Alebo to mám vytiahnuť na súde BSM ??? Tie jeho podvody??? Poradte mi prosím Vás niekto - ved toto je jasný podvod.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Magda36 Pozri príspevok
V "bsm" sa prezentuje...že je nemajetný...robí zo seba chudáka - a pritom skutočnosť je úplne iná.

Preto vás prosím, ako by som dokázala preukázať - že je to opačne. Do očí mi povedal, že vysúdi aj posledný cent. je ťažko nečinne sedieť, znervózňovať sa a popritom vedieť, že sa má ozaj dpobre...a zvysoka kašle na nejakú dohodu po rozvode.

Oklamal Mesto...štát...všetkých...a toto robí aj na súde BSM. To sa mám ozaj len tak nečinne prizerať???
Alebo to mám vytiahnuť na súde BSM ??? Tie jeho podvody??? Poradte mi prosím Vás niekto - ved toto je jasný podvod.
Magda, tieto dve veci naozaj spolu nesúvisia. Ak preukážeš, že si počas trvania manželstva zakúpila byt z prostriedkov ktoré do BSM nepatria, nárok na podiel zo spoločného bytu nemá. Ak nebudeš mať dostatočné dôkazy - bohužial, musíš ho zo spoločného bytu vyplatiť.
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

KVAKA ahoj,

áno, aj ja som si tieto podmienky našla na internete - preto ma to všetko začalo zaujímať, ako to vlastne on všetko porobil. Stretla som sa aj s pánom, ktorý si poňom ten byt kúpil, preto viem aj za koľko ho môj ex predal. VELMI TI DAKUJEM , že reaguješ a snažíš sa mi pomôcť.

No ten byt bol absolútne bez závady - obyvateľný, zdravý, bez problémov. Ten pán napokon aj ľutoval, že sa splašil...a radšej si v tej oblasti mohol za takúto cenu kúpiť domček.

Mňa naj naj najviac TRÁPI skutočnosť - že je to bezcharakterné...a žiaden výnimočný stav tam nebol.
Citujem jeho slová: byt je v bsm...vytlčiem z teba posledný cent!

Preto sa pýtam - či to môžem použiť ako obranu v BSM - prípadne na neho podať Žalobu - ale neviem akú... neviem sa pohnúúť z miesta.
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

VERONIKA,

byt bol zakúpený len z výlučne mne darovaných a rodičmi našetrených peňazí - avšak počas trvania manželstva. Toto v bsm musím skutočne preukázať. Mamka už nežije - brat mi tiež požičal - ale oca mám dosť chorého. Súd nezvládne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Magda36 Pozri príspevok
VERONIKA,

byt bol zakúpený len z výlučne mne darovaných a rodičmi našetrených peňazí - avšak počas trvania manželstva. Toto v bsm musím skutočne preukázať. Mamka už nežije - brat mi tiež požičal - ale oca mám dosť chorého. Súd nezvládne.
Toto bez dobrého právnika sama nezvládneš, aj vzhľadom na vetu tvojho ex, ktorú cituješ v predch.príspevku.
Pokial ti brat peniaze len požičal - to nie je dar, ktorý do BSM nepatrí.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Magda36 Pozri príspevok
V "bsm" sa prezentuje...že je nemajetný...robí zo seba chudáka - a pritom skutočnosť je úplne iná.

Preto vás prosím, ako by som dokázala preukázať - že je to opačne. Do očí mi povedal, že vysúdi aj posledný cent. je ťažko nečinne sedieť, znervózňovať sa a popritom vedieť, že sa má ozaj dpobre...a zvysoka kašle na nejakú dohodu po rozvode.

Oklamal Mesto...štát...všetkých...a toto robí aj na súde BSM. To sa mám ozaj len tak nečinne prizerať???
Alebo to mám vytiahnuť na súde BSM ??? Tie jeho podvody??? Poradte mi prosím Vás niekto - ved toto je jasný podvod.
Vy máte nejakú dohodu o vyporiadaní BSM? Alebo prebieha súdne konanie o vyporiadaní BSM? Koľko rokov je od rozvodu? Lebo ťažko ti radiť, ale ak máš doklad, z akých svojich peňazí si kúpila byt, súd by mal na to prihliadnuť. Netráp sa s vecami, ktoré nezmeníš a nesúvisia s BSM.
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

OK dievčatá,

takže rozvod bol v r.2005 - hnedka nato sme uzavreli pred svedkami ústnu dohodu, že on ostane bývať v byte (ktorý teraz v 1/2011 PREDAL) a ja budem v inom meste bývať v byte - ktorý som si kúpila z časti z pôžičky z práce, dalej mi požičal brat (kde ja som sa zato zriekla nároku dedičstva po smrti rodičov) a z našetrených 100 000,- sk rodičmi. Ja som si ten byt kupovala ešte počas trvania manželstva - 7 rokov vedel, že tento byt je len a len môj - nenamietal-nikde, pretože vedel že som ho kúpila z pozliepaných peniažkoov.
Nato prišlo ku rozvodu - a všetky dohody sa porušili...znepríjemňuje mi život býval v byte kde sme spoločne žili, ja som sa nasťahovala do bytu zakúpeného aj hlavne kvoli robote do iného mesta.

A teraz ma úplne dorazilo, že na súde bsm si nárokuje na byt, ktorý som si ozaj kúpila ja.
Nestačí mu, že podvodne dostal mestský byt...chce ma zodrať z kože. Konanie už prebieha (myslím bsm).

Preto sa pýtam, či to môžem použiť na súde bsm...alebo podať na neho žalobu...alebo ako sa brániť.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Magda, takže to, čo ti požičal brat a ty si sa za to zriekla dedičstva po rodičoch by malo zavážiť na súde v prospech teba, lebo dlh bratovi si splatila zo svojho dedičstva. Tých 100000 od rodičov musíš preukázať, niekto by mal dosvedčiť. To, že predal byt, v ktorom ste bývali, to bol čí byt?? Kedy a kým nadobudnutý? Inak, BSM by malo byť vysporiadané za taký čas. To odkedy sa súdite? Lebo ak nebolo podané do troch rokov od rozvodu, tak ste podieloví vlastníci bytu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Magda36 Pozri príspevok
OK dievčatá,

takže rozvod bol v r.2005 - hnedka nato sme uzavreli pred svedkami ústnu dohodu, že on ostane bývať v byte (ktorý teraz v 1/2011 PREDAL) a ja budem v inom meste bývať v byte - ktorý som si kúpila z časti z pôžičky z práce, dalej mi požičal brat (kde ja som sa zato zriekla nároku dedičstva po smrti rodičov) a z našetrených 100 000,- sk rodičmi. Ja som si ten byt kupovala ešte počas trvania manželstva - 7 rokov vedel, že tento byt je len a len môj - nenamietal-nikde, pretože vedel že som ho kúpila z pozliepaných peniažkoov.
Nato prišlo ku rozvodu - a všetky dohody sa porušili...znepríjemňuje mi život býval v byte kde sme spoločne žili, ja som sa nasťahovala do bytu zakúpeného aj hlavne kvoli robote do iného mesta.

A teraz ma úplne dorazilo, že na súde bsm si nárokuje na byt, ktorý som si ozaj kúpila ja.
Nestačí mu, že podvodne dostal mestský byt...chce ma zodrať z kože. Konanie už prebieha (myslím bsm).

Preto sa pýtam, či to môžem použiť na súde bsm...alebo podať na neho žalobu...alebo ako sa brániť.
V prípade, ak manželia neuzatvoria dohodu o vysporiadaní BSM - bezpodielového spoluvlastníctva manželov alebo nepodajú návrh na súd na vysporiadanie BSM - bezpodielového spoluvlastníctva na súd v lehote 3 rokov od rozvodu manželstva, v tom prípade sa uplatní ustanovenie § 149 ods. 4 Občianskeho zákonníka, v zmysle ktorého platí:
Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vysporiadaniu dohodou alebo ak nebol podaný do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva návrh na súd na jeho vyporiadanie, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník používa. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerané o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.

http://ficek.sk/zrusenie-vysporiadan...-manzelov.html
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ešte napíš, kto je napísaný ako vlastník bytu na LV, aj kto bol vlastník toho bytu, ktorý tvoj ex predal.
Naposledy upravil Kvaka : 30.07.12 at 13:34 Dôvod: doplnenie
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

BYT v ktorom sme spoločne bývali bol môjho otca - ktorý mu ho predal za symbolickú podhodnotenú cenu, pretože ex prisľúbil - že návrh na BSM nepodá. ALE nedodržal to a podal. Nikto o tom nevedel, až pokiaľ neprišla predvolánka na súd o bsm. Áno bratovi som sa zriekla dedičstva, peniažky nasporené rodičmi som už na súde preukázala. Konanie ale bolo pozastavené-prerušené (bsm) nakoľko som ja polovicu z môjho bytu previedla už na terajšieho partnera, preto bsm tak dlho trvá. No opäť sa obnovilo.... a ja som v koncoch

Preto ma zarazilo - že mal byt v os.vlastníctve - dostal ďalší mestký byt, mal dostatok fin.prostriedkov aby si zabezpečil bývanie...ale nie...smeje sa mi do tváre.

Ked som si počas trvania manželstva sama zakúpila byt o ktorý sa teraz tak "bije" ničím vôbec nijako do neho neprispieval, nestaral sa o neho...nič.
Preto neviem, či teraz mám v súd.konaní bsm požiadať o prešetrenie - ako vlastne nadobudol ďalší mestký byt - kedže tak tvrdo tvrdí, že je aj on spoluvlastníkom. ??????
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

Na LV bola zapísaná jeho "údajne nemajetná" družka.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja nerozumiem, ako on mohol kúpiť na "seba" byt od tvojho otca, zrejme ešte počas manželstva? Rovnako nechápem, ako ho ex mohol predať sám, nedal ti z predaja podiel? Rovnako mi nie je jasné, ako si ty mohla "previesť" na niekoho polovicu bytu, ktorý nebol ešte "vysporiadaný". Niekde bude chyba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať