Zavrieť

Porady

Odvody do SP ako SZČO a práca dohodu

Dobrý deň.

Mal by som na Vás otázočku. Do augusta 2012 som pracoval na dohodu (zárobok cca 1000€). Od augusta prechádzam na živnosť. Povinnosť platiť odvody do SP mi vznikne na budúci rok, ak moje príjmy presiahnu sumu 4078,68 €.
Predpokladám, že na živnosť do konca roka nezarobím viac ako tých 4078€. Preto by ma zaujímalo, či mi vznikne povinnosť platiť odvody, ak sumu vyššiu ako 4078,68 € zarobím iba na živnosť, alebo sa ščítavajú príjmy z dohody a živnosti, a tým pádom mi môže vzniknúť odvodová povinnosť aj zo zárobku nižšieho ako 4078€, ktorú som zarobil ako SZČO.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Povinnosť prihlásiť sa na nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie a povinnosť platiť poistné má SZČO, ktorá dosiahla za kalendárny rok príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa osobitného predpisu alebo výnos súvisiaci s podnikaním a s inou samostatnou zárobkovou činnosťou vyšší ako 4 078,68 EUR (12 x 339,89 EUR).

    Posudzujú sa príjmy z podnikanie, dohoda sa nezarátava.

    Na stránkach soc.poisťovne máš kalkulačku na informatívny výpočet. Máš tam všetky informácie ohľadne platenia poistného.

    Odvody do SP ako SZČO a práca dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.