Zavrieť

Porady

Mozu nekvalifikovany zamestnanci ( ucitelia ) strazit deti pod 16rokov.

Chcem vediet ci moj zamestnavatel kona pravne. kedze si cez leto otovril detske kurzy v cudzom jazyku a ucitelia su ucitelia v jazykovke ktory nemaju kvalifikaciu ucit deti ani nestuduju tento odbor. Velmi ma to zaujima dakujem. za akukolvek odpoved.
ivka70 nekvalifikovani zamestnanci
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
A myslis si, ze vsetci veduci vo vsetkych letnych detskych taboroch maju kvalifikaciu na ucenie deti?
andulla neda mi neodpovedat. v prvom rade neviem ze by sme si potykali ale v ramci fora ok prehltnem to ale len tak pre pripad ze nabuduce chcete opovedat na otazku skuste neklast dalsiu otazku ale jasnu odpoved ... majte sa
ivka70 V ramci odpovedi na fore tykam vsetkym a vseobecne, je to zauzivane pravidlo anonymnych for a nikoho sa tym nesnazim urazat. A odpoved formou otazky bola polozena preto, ze by si sa mohla zamysliet a prist na odpoved aj sama. )

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
...veď sa nejedná o akreditovaný kurz...

...aj ja mám v živnosti mimoškolskú vzdelávaciu činnosť a keď budem viesť kurz jadrovej fyziky (o ktorej nemám ani poňatia), tak môžem...
andulla ako viete ze sa nejedna o akreditovany kurz?

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

brontosaurus
V otázke mi chýba viac podrobností, bez ktorých sa nie je možné presne vyjadriť.
Ale ak som to dobre pochopil, tak asi pracujete v nejakej jazykovej škole pre dospelých a váš riaditeľ či majiteľ sa rozhodol počas leta organizovať detské jazykové kurzy.
Podľa môjho názoru v tom nie je žiaden problém. Za deti sú zodpovedný vždy a stále rodičia. Rodičia si pri výbere aktivít ich detí zisťujú kto ich poskytuje, aké má skúsenosti s prácou s deťmi, aké má referencie a pod. a podľa toho sa potom rozhoduje.
Pokiaľ sa nejedná o nejaké akreditované kurzy, kde sú kladené požiadavky aj na lektorov, tak takéto kurzy či aktivity môže viesť v podstate ktokoľvek.
Ak má daný učiteľ, ktorý vzdeláva dospelých ľudí, dobrý vzťah k deťom, vie ich zaujať, prispôsobiť aktivity vekovým zvláštnostiam detí, tak v čom je potom problém?

Skúste prosím uviesť aký sú to učitelia, čo učia, aké majú vzdelanie, prax a potom sa bude dať ďalej riešiť v čom je vlastne problém.

andulla je offline (nepripojený) andulla

andulla
brontosaurus dakujem za normalnu odpoved ... v uk je to napriklad tak ze ked chce niekto viest skupinu deti strazit ich atd musi mat nejake minimalne pedagogicke vzdelanie staci aj kurz ... zaujimalo ma to hlavne z hladiska matky a je smutne ze vlastne hocikto bez pedagogickeho vzdelanie ma na starost neplnolete deti, co ked sa nieco stane? vybehne na cestu. Nechapem ako je rodic zodpovedny za dieta ked je v praci pocas dna , zodpovednost prebera predsa za neho skola alebo miesto kde sa zdrziava. Trosku som prekvapena ze kazdy si len oprasi ruky ... Ale aspon viem ako to tu funguje. V kazdom pripade ked ja svoje deti budem davat do letnych taborov velmi zvazim svoj vyber aj ked samozrejme verim ze su ludia stvoreny na pracu s detmi bez vzdelania ale nejaky zodpovedny veduci by tam vzdy mal byt pritomny.

andulla je offline (nepripojený) andulla

andulla
ucitelia su studenti na vysokych skolach aj nezamestnani ktory si privyrabaju atd. myslim ze nikto tam nema pedagogicke vzdelanie

Mozu nekvalifikovany zamestnanci ( ucitelia ) strazit deti pod 16rokov.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.