Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Prajem pekný večer, chcela by som zamestnať, osobu ktorá je vedená na ÚP na dohodu o prac. činn. Môžem uviesť do dohody druh pracovnej činnosti ako predavačka, čiže bude manipulovať s pokladnou. Aka môže byť minimálna mzda na dohodu? A koľko hodín týždenne môže odrobyť, tak aby som ja ako zamestnavateľ nezaplatila veľa do soc. poistovne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš, do konca roka 2012 odvody platí len zamestnávatel (garančné a úrazové poistenie - spolu 1,05%).

    Max. výkon práce 10 hod. týždenne, príjem max. 143,40€ mesačne. Dohodu musí odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce, inak ju vyradia z evidencie.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    minimálna mzda na dohody neexistuje, ak nájdeš niekoho aj za 1 € za hodinu, neporušíš ZP....
    10 hodín týždenne môže odpracovať .....
    a to či je 1.05 % príspevok do SP veľmi vysoký porieši vláda a parlament novelizáciou zákona č. 461/2003
    UoZ môže zarobiť do 30 06 2012 139.90 € a od 01 07 2012 niečo vyššie, zalistujem a napíšem.....

    143.40 max. v hrubom....

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    Dakujem veľmi pekne za odpovede veľmi mi to pomohlo a uľahčilo. A ešte musim nahlasovať niejakým úradom tu dohodu?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martina2310 Pozri príspevok
    Dakujem veľmi pekne za odpovede veľmi mi to pomohlo a uľahčilo. A ešte musim nahlasovať niejakým úradom tu dohodu?
    Čítala si pozorne prísp. č. 2 ?
    martina2310 asi mi ho neukazalo ale už ho vidim a čítam

    Dohoda o pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.