Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Ahojte, chcela by som si overiť, či sa zrážková daň používa pri akomkoľvek príjme, (napr. Dohoda o vykonaní práce, Dohoda o brig.práci študentov, konateľská odmena, odmena členov štatutárnych orgánov a dozorných rád,atď..). Je dôležité len to, že príjem je do 5000,-Sk bez ohľadu na povinnosť platiť poistné z jednotlivých druhov príjmov, a že nie je podpísané vyhlásenie na uplatnenie odpočitateľnej položky?
Ďakujem za odpoveď a prajem krásny deň!!!! Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janber
    Ahojte, chcela by som si overiť, či sa zrážková daň používa pri akomkoľvek príjme, (napr. Dohoda o vykonaní práce, Dohoda o brig.práci študentov, konateľská odmena, odmena členov štatutárnych orgánov a dozorných rád,atď..). Je dôležité len to, že príjem je do 5000,-Sk bez ohľadu na povinnosť platiť poistné z jednotlivých druhov príjmov, a že nie je podpísané vyhlásenie na uplatnenie odpočitateľnej položky?
    Ďakujem za odpoveď a prajem krásny deň!!!! Jana
    ZD zrážame z príjmu do 5000.-, pri ktorom neuplatňujeme odpočet na daňovníka a DB.( nie je podpísané vyhlásenie k zdaneniu.)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    "príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 5 000 Sk a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33"

    toto je citácia zo zákona o dani z príjmov, čiže zrážková daň sa uplatňuje pri príjmoch do 5 000,- Sk, ktoré sú uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) až g)
    Takže ak sa nemýlim, tak ak mi je známa skutočnosť, že napríklad dôchodca zamestnaný na dohodu o vykonaní práce nebude mať podpísané vyhlásenie, ale bude si dodatočne uplatňovať nezdaniteľné časti, túto dań mu zrážam preddavkovo. Ide mi o to, že mám dôchodcu takto zamestnaného ktorý má dohodu na sumu vyššiu ako 5000 ale v jednotlivých mesiacoch sa mu dań zráža zo sumy menšej ako 5000, (v dohode sú určené podmienky čiastočného vyplácania odmeny).

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Eva Dančová
    Takže ak sa nemýlim, tak ak mi je známa skutočnosť, že napríklad dôchodca zamestnaný na dohodu o vykonaní práce nebude mať podpísané vyhlásenie, ale bude si dodatočne uplatňovať nezdaniteľné časti, túto dań mu zrážam preddavkovo. Ide mi o to, že mám dôchodcu takto zamestnaného ktorý má dohodu na sumu vyššiu ako 5000 ale v jednotlivých mesiacoch sa mu dań zráža zo sumy menšej ako 5000, (v dohode sú určené podmienky čiastočného vyplácania odmeny).
    Pozrite link a príspevky 13,14 :http://www.porada.sk/showthread.php?p=186206#post186206

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Eva Dančová
    Takže ak sa nemýlim, tak ak mi je známa skutočnosť, že napríklad dôchodca zamestnaný na dohodu o vykonaní práce nebude mať podpísané vyhlásenie, ale bude si dodatočne uplatňovať nezdaniteľné časti, túto dań mu zrážam preddavkovo. Ide mi o to, že mám dôchodcu takto zamestnaného ktorý má dohodu na sumu vyššiu ako 5000 ale v jednotlivých mesiacoch sa mu dań zráža zo sumy menšej ako 5000, (v dohode sú určené podmienky čiastočného vyplácania odmeny).
    Ak si mesačne nebude uplatňovať nezdanit.časť a bude mať príjem z dohody do 5000.-, je povinnosťou mu zrážať daň zrážkovou daňou.
    OK tie príspevky som si prezrela, teda podľa toho usmernenia bude lepšie keď túto odmenu budem zrážať zrážkovou daňou aj keď výsledná suma na dohode je vačšia ako 5000,-.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Eva Dančová
    OK tie príspevky som si prezrela, teda podľa toho usmernenia bude lepšie keď túto odmenu budem zrážať zrážkovou daňou aj keď výsledná suma na dohode je vačšia ako 5000,-.
    Nedržíme sa sumy uvedenej na dohode, ale skutočne vyplatenej odmeny z nej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.