Zavrieť

Porady

LPG v aute

Ahojte poraďáci. Uvažujem nad kúpou auta ktoré má aj LPG, samozrejme legálne a s certifikátom. Chcem sa spýtať či sú s takýmto autom spojené nejaké mimoriadne výlohy, napríklad častejšia STK, prípadne servisné prehliadky samotného splyňovacieho zariadenia a pod.
Ďakujem.
Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Mám LPG, STK a EK normálne ako pri benzíne - raz za dva roky. Raz ročne idem autom k chlapíkovi, ktorý mi montoval LPG a v prípade potreby vymení filter a raz mi dal nejaký doklad, tak ho nosím v aute ale som zabudol, na čo slúži.
Keď budeš tankovať, odporúčam Slovnaft alebo v PL Orlen. Sú to najkvalitnejšie plyny (teda dostupné v mojom okolí). Neviem, ako to je s OMV plynom.
Dlho som tankoval Flagu, ale po dlhom čase mi začala svietiť kontrolka výfukového systému. Posledné tri nádrže som tankoval Slovnaft a kontrolka zhasla.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

- tiež to trošku sledujem a je tam niečo také že každých 10 rokov sa má vymeniť nádrž na plyn /keď som to jednému čo má plyn hovoril, tak sa smial ževraj to tak nefunguje..../
- a jediné obmedzenie že nesmieš parkovať v podzemných parkoviskách...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Čo sa ceny týka, tak si musíš zrátať LPG ročnú prehliadku (cca 20E)+STK a EK sú drahšie ako pri benzíne (ale robia sa raz za dva roky).
ale tu to máš všetko pekne popísané:

http://www.mpgas.sk/index.php/lpg-pre-a-proti

Inak..mne sa zdá, že nádrž po 10tich rokoch je možné iba nechať preskúšať tlakovou skúškou a skúšobňa by mala certifikát predĺžiť, nie?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Veď to práve neviem, niekde sa píše výmena, niekde pretlakovanie...
0 1
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Životnosť plynovej nádrže
V zmysle nariadenia vlády č.176/2003 Z.z., ktorým sa ustanovujú podrobnosti o technických požiadavkách a o postupoch posudzovania zhody na prepravné tlakové nádoby, certifikát o typovej skúške prepravného tlakového zariadenia platí desať rokov a jeho platnosť možno predĺžiť. Kontrolný orgán musí pripevniť alebo dať pripevniť svoj identifikačný kód na každý výrobok, ktorý je individuálne kontrolovaný ihneď po vykonaní pravidelnej kontroly a musí vyhotoviť písomný certifikát o pravidelnej kontrole. Ak je prekročená deklarovaná životnosť nádrže na plyn alebo je prekročená povolená lehota používania nádrže na plyn a nebola vykonaná periodická skúška tlakovej nádoby na plyn, vozidlo sa považuje za technicky nespôsobilé na cestnú premávku.


www stránka MINDOP
0 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

Ja som nadrz musel menit inac by mi neurobil rocnu prehliadku ... auto najazdene 230000km lpg namontovane od zaciatku ... slape jak hodinky
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Znova obraciam pozornosť na www.autobazar.eu/forum

sekcia LPG ,

mnohé vyjadrenia spokojných užívateľov a skusených mechanikov, tiež riešenie problémov s LPG
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

LPG v sučasnosti jediný cenovo prijateľný sposob pohonu aut, ktorý zaručuje majiteľovi skoro neobmedzené množstvo cestovania autom,

Ja som najazdil na LPG 150 000 km , maximalna spokojnosť,

moje doporučenia OMV plyn , Eco+ od Slovnaftu a sem-tam Probugas hlavne v CZ

a hlavne :

cena plynu je 1/2 oproti cene benzínu , a je predpoklad,že cena benzínu bude stále rásť, kým cena plynu nie.

Netreba tankovať LPG tam kde je najlacnejší !!! Tá nizka cena je na ukor kvality plynu.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

LPG je dobra vec ,najazdil som uz cca 70tis a spokojnost.Fobia1,2HTP...spotreba 6,6l.....okrem uz uvedenych veci vyssie este pocitaj s tym ze EK ti neurobia hocikde len niektore pracoviska maju na to vybavenie.robil som pred 2 tyzdnami a stala 25€.STK= 31€.potom tam su tlakove skusky systemu(neviem ci sa to odborne takto vola....v lpg montaznej dielni ti skusaju tesnost apod) ,nie je to uz povinne podla zakona(pozor policajti to nevedia a pytaju potvrdenie...) ale doporucujem to kazde dva roky pred STK a tiez aby sa ti lepsie spavalo ze nikde nic nefuci.stoji to okolo 15€ ale najdi si poriadnu dielnu niektory fachmani ani kapotu neotvoria len ti vystavia potvrdenie a zhrabnu €....
plyn tankujem jedine na slovnafte ine som neskusal a za tych 70tis ziadny zadrhel ani filter nebolo treba vymenit....
a ake auto chces kupit ?dost podstatne....
u dacie maju v predaji sandero na LPG uz tovarensky namontovany pokial nie si narocny ....to moze byt zaujimave....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Teda takto :

Na EK musíš isť s protokolom o montáži plynového zariadenia,ktorý ti vydala dielňa kde Ti lpg namontovali, to je prvá nepostrádateľná vec , naprosto nevyhnutná,mať ten protokol

predtým treba absolvovať na odbornom pracovisku kontrolu sposobilosti lpg systemu ,
ktorá platí jeden rok

s týmito dvoma dokladmi treba prisť na EK či STK

A najlepšie je to tak vybaviť,že ani kapotu neotvoria a zhrabnú €

lebo väčšina poruch lpg systemov je zapričinená nedbornými zásahmi a nesprávnymi nastaveniami, či nesprávnym výberom komponentov zapaľovania el.sustavy vozidla /zap.sviečky/

Teda ak LPG šlape ,treba doňho šprtať čím najmenej !
0 0
kuky969 kuky969

kuky969 je offline (nepripojený) kuky969

Ahojte
mam otazocku predpokladam ze kombinacia LPG/nafta nie je mozna ??
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
oplati sa LPG namontovať do noveho auta povedzme o výkone 1,6 ? dakde som pocul ze auto musi mat pre LPG vačší vykon.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

allgreen Pozri príspevok
oplati sa LPG namontovať do noveho auta povedzme o výkone 1,6 ? dakde som pocul ze auto musi mat pre LPG vačší vykon.
ked to das do noveho auta stracas zaruku a neviem ci to stoji za to....ale poznam maniaka co si to dal namontovat do funglovky passata....jeho vec...
co sa tyka vykonu mam len 1,2 objem a ci jazdim na plyn alebo benzin nerozoznam rozdiel mozno takych 5% takze ake auto mas taky budes mat vykon.....40KW=maly vykon......200KW velky vykon
0 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

asi ťažko do nafťaku ... čiže nie ...
0 0
Miloš+ Miloš+

Miloš+ je offline (nepripojený) Miloš+

V prvom rade ďakujem všetkým za príspevky.
Vulxy - v stredu som kúpil Škodu Roomster r.v. 2009 s motorom ako máš aj ty vo Fabke - 1.2 HTP. Žiadne delo, ale ako rodinné premiestňovadlo úplne stačí. A nakoľko do práce dochádzam denne cca 50 km, tak dúfam že na tom LPG niečo ušetrím na nákladoch na palivo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kuky969 Pozri príspevok
Ahojte
mam otazocku predpokladam ze kombinacia LPG/nafta nie je mozna ??
...je možná a aj sa praktizuje .......

LENŽE sa to viacmenej robí u autobusov ....u osobákov sa to neoplatí pre veľký zásah do motora....
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

A hlavne to, ze naftak ked prerobis na plyn, tak je to jednosmerna cesta.
0 0
Mirceli Mirceli

Mirceli je offline (nepripojený) Mirceli

Buchač-- Do autobusov sa montuje CNG...
0 0
Mirceli Mirceli

Mirceli je offline (nepripojený) Mirceli

Nie pri všetkých značkách stráca nové auto záruku, ak s montážou súhlasí predajca (dovozca) tak o záruku nepríde...
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Do autobusov sa montovalo aj LPG svojho času, princíp je rovnaký, musia do hláv dorobiť zapaľovacie sviečky a vlastne zmeniť dieselový motor na zážihový... jazdil som 7 rokov s plynom na Lade 2004 s motorom 1300, osvedčili sa sviečky NGK, blbý splynovač Hungary Kargas, ale naučil som sa ho servisovať a blbcov so šrubovákom k tomu nepúšťať... V Lade platilo, že musí ísť na benzín na 110% aby šla na plyn dobre- príklad: hore Dargovom na plyne nevládala lada na lpg ísť ani na dvojke kvôli drhnúcim brzdám, ke´d som prepol na benzín, v kopci som zaradil aj štvorku...Brat má plyn v Golfe 3 v 1,8 i, montovaný v Rzeszowe na počkanie, jazdí už 8 rokov, teraz kúpil jazdenú Toyotu Corolu Verso 1,8 a znovu dal LPG, spotreba cca 9 l.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať