Zavrieť

Porady

Darovanie pozemkov

Zdravim,
mama mi chce darovať 2 pozemky jeden je čisto jej a je na vlastnom LV z druheho vlastni 1/2 a je na inom LV. Mam 2 otazky:
1. Ako mam postupovať(stačí mi darovacia zmluva z netu + podpis overit pred notarom alebo by mal zmluvu spisat sam notar?)
2. na Geodezii pri zapise budem platit poplatok za kazdy pozemok zvlast alebo za oba jedenpoplatok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ...poplatok sa vyberie za každý právny úkon osobitne, ak sú predmetom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností právne vzťahy z viacerých druhov právnych úkonov...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    1. podľa svojich schopností, spísať darovaciu zmluvu nie je operácia mozgu, bežný človek to zvládne
    2. neviem, Mila123 má zneistila, niekto múdrejší ti povie na isto
    Naposledy upravil mattto : 09.08.12 at 21:13

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ex daroval všetok svoj nehnuteľný majetok na jednej zmluve
    za jeden poplatok.....

    nahliadla som do súdneho spisu, tam boli doklady aj s fotokópiou spisu z katastra......

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Mila123 Pozri príspevok
    ex daroval všetok svoj nehnuteľný majetok na jednej zmluve
    za jeden poplatok.....

    nahliadla som do súdneho spisu, tam boli doklady aj s fotokópiou spisu z katastra......
    môže byť, nehádam sa, nikdy som si neuvedomil, či sa správne poplatky vyberajú podľa počtu právnych úkonov, ak budú všetky pozemky darované jednou darovacou zmluvou, tak asi áno

    MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

    MarcoM
    command: stačí na matrike dať overiť podpis a previazať šnúrkou a máš to x-krát lacnejšie ako u notára

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Len aby to tam overovali minule mi nechceli overit kopiu listu vlastnictva ze to oni nerobia

    command je offline (nepripojený) command

    command
    nevidim nikde ze by som napisal ze som kopiu listu vlastnictva potreboval k darovacej zmluve. Ja len hovorim ze mi povedali ze take veci neoveruju.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.