Zavrieť

Porady

Fyzická pamäť - príliš veľká spotreba.

Zdravím všetkých. Chcel by som poprosiť o radu ohľadom zníženia vysokej spotreby fyzickej pamäte na laptope. Skúsil som už všetky možné triky, ktoré sú dostupné na nete, ale zdá sa, že nič nefunguje. Start up programy, manuálne nastavenie hodnôt virtuálnej pamäte a rôzne obmeny v tamojšej tabuľke, zastavil a prepol niektoré služby na manuál. Včera som obmedzil aj množstvo použitia priestoru na disku pre Restore system na 1,5 Giga. Ocenil by som nejakú nápomocnú radu, za čo vopred ďakujem.


BASIC

SYSTEM INFORMATION
Computer Manufacturer PACKARD BELL BV
Computer Model EasyNote_BS45
Operating System (O/S) Microsoft Windows Vista Home Basic Edition Service Pack 2
Operating System Build (O/S) (build 6002), 32-bit
Operating System (version) 6.0.6002
System RAM 1.0 GB
CD or DVD Device not detected
System Hard Drive Overview
System Total Storage Size: 66.5 GB
Local Disk not detected not detected
Used space: not detected
Free Space: not detected
CHIPSET INFORMATION
Chipset Software Status
Intel® Chipset Installation File (INF) detected Intel® 6, 5, 4, 3, 900 Series Chipsets
Detected Chipset INF Version not detected
Chipset INF Status Download Now
Latest Version Available 9.2.0.1021
Detailed Chipset Information Intel® Chipset Identification Utility
GRAPHICS INFORMATION
Graphics Product [1] Intel® GM965
Graphics Driver Version not detected
3D Acceleration Yes
Hardware Transform & Lighting Support Yes
Video Memory 251.6 MB
Vertex Shader Support 4.0
Pixel Shader Support 4.0
Microsoft DirectX* Version 11.0
Graphics Product [2] Intel® GM965
3D Acceleration Yes
Hardware Transform & Lighting Support Yes
Video Memory 251.6 MB
Vertex Shader Support 4.0
Pixel Shader Support 4.0
MOTHERBOARD INFORMATION
Manufacturer PACKARD BELL BV
Model EasyNote_BS45
AA Number not detected
BIOS Vendor American Megatrends Inc.
BIOS Version American Megatrends Inc. 209
BIOS Release Date 04/17/08
System Memory 1.0 GB
Built-in Audio Driver Component not detected
Built-in Audio Driver Version 6.0.1.5490
PROCESSOR INFORMATION
Manufacturer Intel
Model Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2390 @ 1.86GHz
Intel Processor analysis tools Intel Processor analysis tools
CPU Speed 1.9 GHz
Link to Processor Specification Link to Processor Specification
WIRED NETWORKING INFORMATION
Wired Networking Product
Driver Version 6.241.623.2010
Intel PROSet Version not detected
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

    Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac Robert Pekar
    Ak vidim dobre, tak ten laptop ma "az" 1 GB RAM?? To je na Vistu strasne malo, minimalne poziadavky na RAM su 2 GB. Preto Ti aj zataz lieta strasne vysoko. Dolpnil alebo rovno vymenil by som RAM na/za min. 2 GB. Pokial je to este v zaruke, riesil by som to reklamaciou a ziadal upgrade. Toto nie je Tvoja chyba, ale zle postaveneho PC.
    Nieco o pamati sa pise aj tu.

    http://pctuning.tyden.cz/component/c...k=view&start=1

    Vista bola, co sa tohoto tyka velmi specificka...potrebuje na svoj optimalny chod strasne vela RAM, pretoze si strasne vela veci uklada prave tam a nie na HDD. Inac, optimalna velkost pamati na Vistu je 3 GB, ale 2 su plne postacujuce na 32 bit system. 1 GB je ale malo.

    pilgrimdou je offline (nepripojený) pilgrimdou

    pilgrimdou
    Ok a vďaka. Tak trochu som to aj tušil, presne toto som pred časom urobil na svojom stolovom počítači. Tento je manželkin, navyše ho kúpila ako repasovaný, (ale cena bola dobrá) takže záruka už nehrozí. Do čriev laptopu si veľmi netrúfam, ale skúsim niečo poriešiť. Ešte raz dík a všetko dobré.

    Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

    Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac Robert Pekar
    Aha, cize predpokladam, ze ten, kto robil ten repas, tam mal povodne XP a slahol tam Vistu ) A zrejme mu to neslo...))
    OK, za malicko...RAM Ti vymenia alebo dolozia v ktoromkolvek servise PC za par centov, pri dobrej konstelacii hviezd alebo pri kupe u nich aj zadara.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Okrem toho: v "procesykl.jpg" (prvý obrázok) - len hore je spustených "zbytočne" mnoho procesov - chrome.exe je tam 4x = štyri samostatné procesy = štyrikrát otvorený prehliadač - a pozri si, koľko si zoberú z pamäte. A spustených 44 procesov je trochu veľa na tak malý "stroj".

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    misoft Pozri príspevok
    Okrem toho: v "procesykl.jpg" (prvý obrázok) - len hore je spustených "zbytočne" mnoho procesov - chrome.exe je tam 4x = štyri samostatné procesy = štyrikrát otvorený prehliadač - a pozri si, koľko si zoberú z pamäte. A spustených 44 procesov je trochu veľa na tak malý "stroj".
    chrome pouziva pre kazdy tab vlastny proces, a tusim aj pre doplnky
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mpca Praveze v tom je obrovska vyhoda Chromu,, ak padne nejaky plugin alebo beh scriptu na stranke nezhodi to cely prehliadac ale len urcite vlakno
    mpca ok tak som ten koment napisal skor ako som videl co napisal mecky
    misoft Dobrému prehliadaču nemá čo padať dobrý plugin - u mňa spadlo akurát tak pero zo stola, prehliadač s pluginom ešte nie - buď ide, alebo nejde (zakázaný)
      zbaliť

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    preco blby? je to praveze vyhoda, ked ti zmrzne jedna stranka alebo plugin tak sa ti nezruti cely browser ale len jeden tab (a tymto spodobom si vyvojari ulahcili sandboxovanie)
    mam dojem ze firefox ide tiez postupne tymto smerom, ak to uz nieje nasadene (firefox nepouzivam tak nemam uplny prehlad)

    Fyzická pamäť - príliš veľká spotreba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.