Zavrieť

Porady

Diskontná predajňa potravín

Pozdravujem všetkých . Obraciam sa na Vás s požiadavkou o radu.
Zaujíma ma, aké pravidlá platia pre prevádzkovateľa diskontnej predajne potravín. Je možné, že dodávateľ do takejto predajne dodáva tovar lacnejšie, ako do iných prevádzok ? Pri porovnávaní cien som zistil, že ceny v diskontnej predajni sú na úrovni za ktorú rovnaký tovar nakupujem od toho istého dodávateľa -
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    aké pravidlá? všetko je o objemoch tovaru a nákladoch.

    diskontné predajne kedysi predávali zo skladu (predajňa bola zároveň sklad), žiadne regále a zariadenie predajne, tovar na paletách, žiadne predavačky, iba pokladníčka... (minimalizácia nákladov), keďže brali veľké objemy, dokázali ísť s cenou dole. Diskonty boli prevalcované veľkými reťazcami.

    dnes sa najviac diskontom podobajú eshopy

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Tak,tak aj kamarát mal diskont ale ked 50metrov od neho postavili Billu a hned na to o kusok dalej Tesco tak to zabalil neni šanca,velké retazce stlačia dodavatelov z cenami tak nizko že sa tomu nedá konkurovať.

    1974 je offline (nepripojený) 1974

    1974
    Minimálne náklady ? - majú viac predavačiek - predajňa spojená s poplatkami ( nájomné ) Ja som vo vlastných priestoroch - mám menej zamestnancov - a nedokážem s cenami ísť tak nízko...
    Preto ma zaujíma či je v tom ešte nejaké iné pravidlo alebo ja neviem v čom je tá finta.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    1974 Pozri príspevok
    Minimálne náklady ? - majú viac predavačiek - predajňa spojená s poplatkami ( nájomné ) Ja som vo vlastných priestoroch - mám menej zamestnancov - a nedokážem s cenami ísť tak nízko...
    Preto ma zaujíma či je v tom ešte nejaké iné pravidlo alebo ja neviem v čom je tá finta.
    nakupuješ priamo od výrobcu/distribútora alebo cez viac medzičlánkov (veľkoobchod)? koľko máš prevádzok a koľko on? asi má väčšie obraty a tým pádom lepšie podmienky

    Lulu99 je offline (nepripojený) Lulu99

    Lulu99
    To zaujíma aj mňa, ako je možné, že majú Marlenku za 7 EUR, keď v Tescu sa predáva za 10?

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Lulu99 Pozri príspevok
    To zaujíma aj mňa, ako je možné, že majú Marlenku za 7 EUR, keď v Tescu sa predáva za 10?
    lebo Tesco je nenažrané a chce mať na všetkom maržu 100% a viac?

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Nemá tá Marlenka (neviem čo to je) už už koniec trvanlivosti.Alebo je to len nejaká akcia na prilákanie zakaznikov a ostatné bude mat normalnu cenu.
    Je to všetko o dohodách z dodávatelmi ak má on večší predaj tak dostane lepšiu cenu.

    Lulu99 je offline (nepripojený) Lulu99

    Lulu99
    Uhm, asi to tak bude... A čo je Marlenka?

    Marlenka je medová torta, ktorá vychádza zo starej arménskej receptúry. Je zložená z medovo-orechového cesta, ktoré je prekladané karamelovým krémom. Môže byť doplnená čokoládovou polevou, kúskami karamelu a posekanými orieškami.
    Podáva sa pri izbovej teplote, preto nie je potrebné ju chladiť a vďaka tomu je vhodná aj do kaviarní. Vyrába sa bez chemických konzervačných látok.

    Zdroj: Wikipédia
    Martin1310 Dakujem

    Diskontná predajňa potravín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.