Zavrieť

Porady

Kolaudácia trvá 4 roky - veľké problémy s domom - POTREBUJEM RADU

Prosím vás, ak niekto máte skúsenosti, poraďte mi. Pred cca 4 rokmi sme neuvážene kúpili rodinný dom, ktorý nemal vysporiadané pozemky. Spísala sa tam predkúpna zmluva ( zmluva o bud. kúpnej zmluve) Bohužiaľ, bývalý majiteľ na to už kašle. Všetko si robíme sami a narazili sme na obrovský problém - majiteľ posledného nevysporiadaného pozemku - strýko ex majiteľa domu - zomrel v Argentíne. Na okresnom súde musela byť rok vyvesená listina, či sa náhodou nenájde iný dedič okrem bývalého majiteľa domu. Samozrejme, že sa nenašiel. Ale robia nám obrovské problémy. Stačí poslať výzvu jemu, aby sa dostavil k dedičskému konaniu, ale keď som tam volala, boli nepríjemní a vraj až o 3 mesiace ho vyhlásia za mŕtveho, dedičské konanie prebehne SNÁĎ do februára a až potom môžme kolaudovať. PO VIAC AKO 4 ROKOCH. Poradili mi, aby som to dala do TV, už naozaj neviem, na koho sa obrátiť. Každý mi hovorí, že toto nie je správny postup, že hneď ako uplynul rok, boli povinní poslať výzvu na začiatok dedičského konania. Nakoľko ex majiteľ býva v Čechách, je to ešte horšie. Už nevieme, čo máme robiť. Dokonca nám povedali, že naša zmluva je neplatná, lebo uplynuli 3 roky a dom stále nie je vysporiadaný. Lenže my sme mu už všetky peniaze dali. Môže nás vyhodiť z domu??? Poraďte, prosím...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kolaudácia trvá 4 roky - veľké problémy s domom - POTREBUJEM RADU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.