Zavrieť

Porady

ODSTUPNE a výpočet odvodov

Dobrý deň chcem sa spýtať, aké odvody sa platia z odstupného? Mám zamestnanca, s ktorým sme skončili pracovný pomer 3.8.2012 a potrebujem mu vypočítať mzdu.
Základná mzda 38,40
Náhrady za dovolenku 10,39
Preprlatné dovolenka 20,78
Ošetreniee u lekára - náhrady 10,39
Odstupné 452,00
A teraz mi program zobrazí hrubú mzdu 79,96 Eur, teda bez odstupného?
A odvody za zamestnanca?
NP 1,56 Eur
SP 11,90 Eur
IP 8,92 Eur
PvN 2,97 Eur
ZP 21,27 Eur
Ale netuším z čoho počíta odvody do SP? Ďakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

do 03 08 2012 má 3 kalendárne dni.....t.j. program (ktorý?) vypočíta z max. VZ na ten ktorý fond (poistenie), iba za tie 3 dni......

ZP sa takýmto spôsobom neprepočítava.......
1 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Odvody sú OK. Program Ti vypočítal odvody z max.VZ za 3 dni.
1 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

A viete mi prosím aj napísať ako sa to počíta, koľko je max. VZ a kde je to v zákone o SP? Ďakujem
A ešte je spávne, že odstupné nie je zahrnuté v hrubej mzde?
Naposledy upravil lenka_bodorova : 20.08.12 at 09:32
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

aj tu.....http://www.socpoist.sk/576-menu/1469s

na konci stránky máš aj tabuľku, na vytlačenie.....
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

Ďakujem, už som si to aj našla. A čo s tou hrubou mzdou, má v nej byť zahrnuté odstupné či nie?
0 0
Sica Sica

Sica je offline (nepripojený) Sica

lenka_bodorova Pozri príspevok
Ďakujem, už som si to aj našla. A čo s tou hrubou mzdou, má v nej byť zahrnuté odstupné či nie?
Nie, odstupne nejde do hrubej mzdy. Z odstupneho sa pocita len dan. Ziadne odvody.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sica Pozri príspevok
Nie, odstupne nejde do hrubej mzdy. Z odstupneho sa pocita len dan. Ziadne odvody.
Nesúhlasím, aj odstupné podlieha odvodom. A to už od 1.1.2011.
0 1
Sica Sica

Sica je offline (nepripojený) Sica

Vazne??? Teda, dakujem! Nastastie sme nikomu odstupne nevyplacali, nastava to az teraz, preto som pozerala do tejto otazky. Takze sa ti, lenka_bodorova ospravedlnujem, ale aspon si sa dozvedela odpoved ;-)

A mozem sa ja teraz opytat ako je to s odstupnym, ked zacina plynut vypovedna doba 01/09/2012 (trojmesacna)? 22/08 nastupi a od zaciatku si chce zamestnankyna cerpat dovolenku (vracia sa z RD a jej miesto aj oddelenie zaniklo). Ma 36,5 dna. Vychadza to, ze ju bude cerpat do 11/10/2012. Potom pre nu nie je praca a ona chce ukoncit PP k 11/10/2012 (po vycerpani dovolenky). Ako jej vypocitam narok na odstupne? V ZP sa pise, ze sa vyplati pomerna cast odstupneho. Mam ho teda prepocitat na dni a vyplatit jej jeden mesiac (november) a 14 dni v oktobri?
Dakujem za odpoved a este raz sa ospravedlnujem
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, z odstupného sa platia odvody za zamestnanca a zamestnávateľa do ZP aj všetky odvody do Soc.poistovne (NP,SP,IP,PvN,UP,GP,RFS)? Lebo som sa tu niekde dočítala, že do SP iba úrazové, ale nezdá sa mi to...
Vďaka!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silvia Pozri príspevok
Prosím Vás, z odstupného sa platia odvody za zamestnanca a zamestnávateľa do ZP aj všetky odvody do Soc.poistovne (NP,SP,IP,PvN,UP,GP,RFS)? Lebo som sa tu niekde dočítala, že do SP iba úrazové, ale nezdá sa mi to...
Vďaka!
Áno všetky.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Srdečné dík, Tweety!
Keď mzda+odstupné presiahli max.VZ, platia sa odvody iba z maxima, a zvysok do ZP sa doplati bud.rok v RZZP, vsak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silvia Pozri príspevok
Srdečné dík, Tweety!
Keď mzda+odstupné presiahli max.VZ, platia sa odvody iba z maxima, a zvysok do ZP sa doplati bud.rok v RZZP, vsak?
Áno tak.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Vďaka!
0 0
Stebielko Stebielko

Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

DObrý deň.
Nejako nie som v obraze s tým odstupným. Náš zamestnanec má nasledovnú mzdu:
Základná mzda: 283,50 Eur
Prémie: 81 Eur
Príplatok za dochádzku: 29,25 Eur
Preplatená dovolenka: 65,85 Eur
Odstupné 954,37 Eur.
Viete mi prosím Vás napísať, z ktorej sumy počítam nemocenské a garančné poistenie?
Ďakujem veľmi pekne.
P
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stebielko Pozri príspevok
DObrý deň.
Nejako nie som v obraze s tým odstupným. Náš zamestnanec má nasledovnú mzdu:
Základná mzda: 283,50 Eur
Prémie: 81 Eur
Príplatok za dochádzku: 29,25 Eur
Preplatená dovolenka: 65,85 Eur
Odstupné 954,37 Eur.
Viete mi prosím Vás napísať, z ktorej sumy počítam nemocenské a garančné poistenie?
Ďakujem veľmi pekne.
P
A prečo len tieto poistenia?
0 0
Stebielko Stebielko

Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

Keď som si prerátala ostatné poistenia, tak tie mi sedeli. Nejako mi na výplatnej páske nesedia len tieto odvody. Tak neviem, či to rátam správne ja alebo pc... Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stebielko Pozri príspevok
Keď som si prerátala ostatné poistenia, tak tie mi sedeli. Nejako mi na výplatnej páske nesedia len tieto odvody. Tak neviem, či to rátam správne ja alebo pc... Ďakujem.
Odvody platí zamestnáv. aj zamestnanec z celkovo dosiahnutej mzdy vrátane odstupného.
0 0
Stebielko Stebielko

Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

Ďakujem.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Prosím, môžte mi poradiť? Máme zamestnanca, ktorý bol PN od decembra/2011 do 23.9.2012, týmto dňom skončil aj prac.pomer, takže v tomto roku neodpracoval ani hodinu. Bola mu preplatená nevyčerpaná dovolenka z min.roka + vyplatené 2-mesačné odstupné. Program (HUMAN) mi vypočítal výplatu tak, že mu zrazil zdravotné poistenie a na sociálku nič a samozrejme zrazil daň, len za zamestnávateľa je uvedená zrážka na úraz.poistenie. Mali ste to niekto, je to v poriadku?
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
JajaFabša Pozri príspevok
Prosím, môžte mi poradiť? Máme zamestnanca, ktorý bol PN od decembra/2011 do 23.9.2012, týmto dňom skončil aj prac.pomer, takže v tomto roku neodpracoval ani hodinu. Bola mu preplatená nevyčerpaná dovolenka z min.roka + vyplatené 2-mesačné odstupné. Program (HUMAN) mi vypočítal výplatu tak, že mu zrazil zdravotné poistenie a na sociálku nič a samozrejme zrazil daň, len za zamestnávateľa je uvedená zrážka na úraz.poistenie. Mali ste to niekto, je to v poriadku?
Je to na základe zákona o sociálnom poistení, §140 odst. (2) Zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti ani v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného, v období, počas ktorého sa vypláca rehabilitačné alebo rekvalifikačné, a v období, počas ktorého má ospravedlnenú neprítomnosť v práci z dôvodu jeho účasti na štrajku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať