Zavrieť

Porady

RZD

Prosím o radu... 31.12.2005 som ukončila pracovný pomer v jednej firme. Od 1.1.2006 som sa zamestnala v novej firme. Ktorého zamestnávateľa mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    adad
    Prosím o radu... 31.12.2005 som ukončila pracovný pomer v jednej firme. Od 1.1.2006 som sa zamestnala v novej firme. Ktorého zamestnávateľa mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ďakujem....
    Podľa zákona toho, u koho si mala naposledy v roku 2005 podpísané daňové vyhlásenie.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    adad
    Prosím o radu... 31.12.2005 som ukončila pracovný pomer v jednej firme. Od 1.1.2006 som sa zamestnala v novej firme. Ktorého zamestnávateľa mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ďakujem....
    Posledného v roku 2005. Nového (nástup 01.01.2006) ani nemôžeš. Nerobil Ti ešte napr. mzdy.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adad
    Prosím o radu... 31.12.2005 som ukončila pracovný pomer v jednej firme. Od 1.1.2006 som sa zamestnala v novej firme. Ktorého zamestnávateľa mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ďakujem....
    Ak si mala iba jedného( v priebehu roka 2005), tak len toho, ak ich bolo viac, tak hociktorého z nich.
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    Prosím o radu.
    Jedná sa RZD a o odpočet na manželku. Od 1-4/2005 bola dobrovoľne nezamestnaná /priniesla mi čestné prehlásenie overené na matrike/ a od 5-12/2005 evidovaná na OÚP ako nezamestnaná bez príjmu. Môžem jej manželovi uznať na ňu celý rok alebo nie? Neviem, či som vyjadrila to čo sa chcem opýtať, ale verím, že ma pochopíte . Predsa už je pokročilý čas .Vďaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Eva Farkasová
    Prosím o radu.
    Jedná sa RZD a o odpočet na manželku. Od 1-4/2005 bola dobrovoľne nezamestnaná /priniesla mi čestné prehlásenie overené na matrike/ a od 5-12/2005 evidovaná na OÚP ako nezamestnaná bez príjmu. Môžem jej manželovi uznať na ňu celý rok alebo nie? Neviem, či som vyjadrila to čo sa chcem opýtať, ale verím, že ma pochopíte . Predsa už je pokročilý čas .Vďaka
    Manžel v žiadosti o RZD uvedie nulový príjem manželky a celú nezdaniteľnú čiastku je možné odpočítať.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Eva Farkasová
    Prosím o radu.
    Jedná sa RZD a o odpočet na manželku. Od 1-4/2005 bola dobrovoľne nezamestnaná /priniesla mi čestné prehlásenie overené na matrike/ a od 5-12/2005 evidovaná na OÚP ako nezamestnaná bez príjmu. Môžem jej manželovi uznať na ňu celý rok alebo nie? Neviem, či som vyjadrila to čo sa chcem opýtať, ale verím, že ma pochopíte . Predsa už je pokročilý čas .Vďaka
    Ak bola celý rok bez príjmu tak si môže manžel uplatniť na manželku celú odpočítateľnú položku 87936,- Sk.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Eva Farkasová
    Prosím o radu.
    Jedná sa RZD a o odpočet na manželku. Od 1-4/2005 bola dobrovoľne nezamestnaná /priniesla mi čestné prehlásenie overené na matrike/ a od 5-12/2005 evidovaná na OÚP ako nezamestnaná bez príjmu. Môžem jej manželovi uznať na ňu celý rok alebo nie? Neviem, či som vyjadrila to čo sa chcem opýtať, ale verím, že ma pochopíte . Predsa už je pokročilý čas .Vďaka
    Ako nezamestnaná BEZ PRÍJMU znamená asi bez poberania podpory.
    Ak je to tak, potom mu môžeš uznať celú sumu 87.936 Sk.
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    Ďakujem pekne.
    Mimochodom má Úrad práce na potvrdení uvádzať podporu v nezamestnanosti, ak ju dotyčný nezamestnaný poberá? Stalo sa mi, že aj keď viem, že ju poberá /aj to sám priznal/, na potvrdení výšku podpory ÚP neuviedol.

    Ešte dodávam, že sama pracovníčka na ÚP uviedla, že teraz príjem na potvrdenie neudávajú. Tak som z toho trochu mimo.
    Naposledy upravil Eva Farkasová : 20.02.06 at 18:15

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Eva Farkasová
    Ďakujem pekne.
    Mimochodom má Úrad práce na potvrdení uvádzať podporu v nezamestnanosti, ak ju dotyčný nezamestnaný poberá? Stalo sa mi, že aj keď viem, že ju poberá /aj to sám priznal/, na potvrdení výšku podpory ÚP neuviedol.
    V prípade uplatňovania si odpočítateľnej položky na manželku sa podpora v nezamestnanosti zahrňuje do jej príjmu. Takže by mala preukázať výšku poberanej podpory. UP vydáva aj potvrdenia kde uvedie výšku podpory aj obdobie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Eva Farkasová
    Ďakujem pekne.
    Mimochodom má Úrad práce na potvrdení uvádzať podporu v nezamestnanosti, ak ju dotyčný nezamestnaný poberá? Stalo sa mi, že aj keď viem, že ju poberá /aj to sám priznal/, na potvrdení výšku podpory ÚP neuviedol.
    Na uplatnenie odpočtu nezdanit. časti na manžela, alebo manželku je ten príjem dôležitý.
    Naposledy upravil Tweety : 21.02.06 at 06:04
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    Tiež si myslím, že to mali tam uviesť. Ale keď si napriek tomu zamestnanec napíše do žiadosti príjem manželky 0 a podpíše si ju, tak nesie aj zodpovednosť, nie?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Eva Farkasová
    Tiež si myslím, že to mali tam uviesť. Ale keď si napriek tomu zamestnanec napíše do žiadosti príjem manželky 0 a podpíše si ju, tak nesie aj zodpovednosť, nie?
    Áno nesie zodpovednosť. Ale aj tak nerozumiem prečo si nevypýta normálne potvrdenie kde jej výšku podpory uvedú. Nezíska tým vôbec nič, len problémy.
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    Všetkých som upozornila, že potrebujem aj príjem z ÚP (ak mali), ale vyhovorili sa, že im to pracovníčka nedala a hotovo. Tak si myslím, že keď si to zanedbajú, tak budú mať problémy iba oni.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Príjem si môžu zistiť aj z dokladov o príjme podpory. Myslím tým šeky alebo účet. To aby sa nevyhovárali len na pracovníkov UP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.