Zavrieť

Porady

pozastavenie živnosti

Prosím o informáciu. Som SZČO a na 6 mesiacov musím pozastaviť svoju živnosť a prihlásiť sa na úrad práce. Problém je, že som si počas 4 rokov neplatila dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti.
Podporu pravdepodobne nedostanem. Čo všetko za mňa štát zaplatí? Len odvody do ZP? Prosím o radu, ako by bolo v mojom prípade najvhodnejšie postupovať. Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Lea3 Pozri príspevok
Čiže ak živnosť pozastavím na obdobie od 1.9.2012 do 28.02.2013, odvody do SP platiť nemusím.
Odvody do ZP za mňa zaplatí štát a podporu nedostanem. Dobre tomu rozumiem? Dík
ano, dobre tomu rozumieš. Ak by si náhodou počas tejto doby potrebovala dlhšiu PN-ku, prihlás sa predtým na pár dní na dobrovolné poistenie v SP (celý balík). Podmienku 270 dní máš splnenú, počas PN-ky odvody platiť nebudeš. Len sa nezabudni po skončení PN z poistenia odhlásiť.

Môžeš sa informovať aj na dávku v hmotnej núdzi. Ale tam sa posudzuje príjem celej rodiny.

Lea3 je offline (nepripojený) Lea3

Lea3
A do sociálnej poisťovne by som naďalej musela platiť? Alebo dobrovoľne? Aký je v tom prosím rozdiel?

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Lea3 Pozri príspevok
ano, som povinným platiteľom - už 4 roky.
počas prerušenej živnosti povinné odvody SZČO platiť nebudeš. Ak však živnosť obnovíš do 30.6.2013, pokračuješ v platení z vymer.základu roku 2011.

Máš nejaké nezaplatené pohladávky a nespotrebované zásoby ?

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Ak si si neplatila dobrovolné poistenie v nezamestnanosti, nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne.

Lea3 je offline (nepripojený) Lea3

Lea3
Čiže ak živnosť pozastavím na obdobie od 1.9.2012 do 28.02.2013, odvody do SP platiť nemusím.
Odvody do ZP za mňa zaplatí štát a podporu nedostanem. Dobre tomu rozumiem? Dík

pozastavenie živnosti

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.