Zavrieť

Porady

sťahovanie dat z internetu do excelu

Ahoj poraďáci!!
Exportovať data z webreportu do excel je ralativne jednoduché.
Ale ja by som potreboval automaticky exportovať data každých napr.10 minút tak, aby sa zápis nových dat zapísal do bunky v naledujucom riadku a predtým exportované data zostali zapísané.
Poradí mi niekto ,prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    reddwarf je offline (nepripojený) reddwarf

    reddwarf
    Ja som to riešil tak, že som si dal na samostatný list v exceli sťahovať celú stránku (zapol som obnovovanie na karte Data > Aktualizovat vse >Vlastnosti pripojeni > Obnovovat kazdych x minút a Aktualizovat data pri otevreni souboru) a hodnotu som si už vytiahol z danej bunky do ktoréhokoľvek listu. Platí to pre CZ verziu 2007.

    vladimir54 je offline (nepripojený) vladimir54

    vladimir54
    Vďaka za snahu, ale toto nie je to ,čo potrebujem. Data sa obnovujú v zvolenom čase, ale rovnakých pozíciach bez ohladu aku možnosť si z okna vlastností vyberiem, t.j. nemám možnosť prezerať a spracovať stiahnuté data, vždy vidím iba tie posledné. Mojím cieľom je stiahnuť data z webreportu automaticky tak, aby som videl ako sa menili hodnoty kaýdžch napr. 10 minút.
    Predpokladám, že bude treba použiť nejaké makro, ktoré sa bude spúšťať a vypínať v stanovenom intervale. Niečo som našiel, ale neviem to aplikovať.
    Je to na http://www.ozgrid.com/Excel/run-macro-on-time.htm
    Pomôže mi niekto??

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    vladimir54 Pozri príspevok
    Vďaka za snahu, ale toto nie je to ,čo potrebujem. Data sa obnovujú v zvolenom čase, ale rovnakých pozíciach bez ohladu aku možnosť si z okna vlastností vyberiem, t.j. nemám možnosť prezerať a spracovať stiahnuté data, vždy vidím iba tie posledné. Mojím cieľom je stiahnuť data z webreportu automaticky tak, aby som videl ako sa menili hodnoty kaýdžch napr. 10 minút.
    Predpokladám, že bude treba použiť nejaké makro, ktoré sa bude spúšťať a vypínať v stanovenom intervale. Niečo som našiel, ale neviem to aplikovať.
    Je to na http://www.ozgrid.com/Excel/run-macro-on-time.htm
    Pomôže mi niekto??
    V prílohe je príklad, podrobný popis "how-to" je tu: export dat z webového reportu do excelu

    Palo

    vladimir54 je offline (nepripojený) vladimir54

    vladimir54
    Ahoj!
    Veľmi pekne ďakujem. Už som nedufal, že sa toho niekto chytí, skúšal som pýtať aj na iných fórach, ale bez odozvy.
    Toto je presne to , čo som chcel, dúfam že ma to posunie v riešení mojho problemu ďalej.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    vladimir54 Pozri príspevok
    Ahoj!
    Veľmi pekne ďakujem. Už som nedufal, že sa toho niekto chytí, skúšal som pýtať aj na iných fórach, ale bez odozvy.
    Toto je presne to , čo som chcel, dúfam že ma to posunie v riešení mojho problemu ďalej.
    Mal si priložiť súbor. Každému sa nechce vytvárať niečo, čo ty už máš urobené.

    sťahovanie dat z internetu do excelu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.