Zavrieť

Porady

Skleník

Dobrý deň, plánujem si kúpiť skleník, chcem v ňom pestovať zeleninu, rozhodla som sa pre polykarbonátový skleník. Už by som si ho rada kúpila, ale chcem sa poradiť. Nechcem v záhrade betón, tak ho plánujem postaviť na dodávanú podsadu. Neviem, či to je postačujúce, aby sa časom skleník nepoškodil. Na stanovišti bude chránený od vetrov, takže nebezpečie od vetrov by nehrozilo. Prosím, ak máte niektor skúsenosť s takýmto skleníkom, uvítam každý názor. Aký typ je dobrý a čo všetko treba vedieť vopred.

Ďakujem vopred za ochotu podeliť sa o skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

    Zuzka 335
    Ďakujem za názor, asi predsa urobíme nejaký základ. Menšie základy si urobil z betónu? Stačí napr. pol metra? Bude to malý skleník - polykarbonátový, nie zo skla, mohlo by to stačiť?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Zuzka 335 Pozri príspevok
    Ďakujem za názor, asi predsa urobíme nejaký základ. Menšie základy si urobil z betónu? Stačí napr. pol metra? Bude to malý skleník - polykarbonátový, nie zo skla, mohlo by to stačiť?
    ten lexan je dosť ľahký, ja by som vyvrtal diery cca priemer 15 -20 cm (podľa toho aký vrták zoženieš)do hlbky 60 cm na každý roh a do nich ukotviť a zabetonovať

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    do betónu pod skleník radili zamiešať vodné sklo, dôvod si nepamätám, nechce sa mi googliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    kukučka Pozri príspevok
    do betónu pod skleník radili zamiešať vodné sklo, dôvod si nepamätám, nechce sa mi googliť
    vodné sklo je na báze kremeňa, štrk je kremeň

    Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

    Zuzka 335
    kukučka Pozri príspevok
    do betónu pod skleník radili zamiešať vodné sklo, dôvod si nepamätám, nechce sa mi googliť
    V súvilosti s tý vodným sklom mi napadlo, či by sa do popri základoch z vonkajšej strany nemali dať črepiny skla ako ochrana proti škodcom.....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Zuzka 335 Pozri príspevok
    V súvilosti s tý vodným sklom mi napadlo, či by sa do popri základoch z vonkajšej strany nemali dať črepiny skla ako ochrana proti škodcom.....
    Jedine,žeby títo škodcovia boli vybavení raziacimi štítmi na razenie tunelov....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.